1. Anasayfa
  2. Edebiyat Kitapları

1984 – George Orwell Kitaplığı Pdf indir

1984 – George Orwell Kitaplığı Pdf indir
0

1984 – George Orwell Kitaplığı pdf indir, Roman türünde kaleme alınan 1984 – George Orwell Kitaplığı kitap ile ilgili özet bilgiler. 1984 – George Orwell Kitaplığı kitabı yazar George Orwell tarafından kaleme alınmıştır. 1984 – George Orwell Kitaplığı kitabı 384 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan 1984 – George Orwell Kitaplığı kitabın 1. Basım Girdap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda 1984 – George Orwell Kitaplığı pdf oku, 1984 – George Orwell Kitaplığı PDF yandex, 1984 – George Orwell Kitaplığı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

1984 – George Orwell Kitaplığı PDF Oku

İngiliz yazar George Orwell’ın 1949 senesinde yayımlanan kült mertebesine erişmiş eseri Bin Dokuz Yüz Seksen Dört, distopik romanlar alanında en iyi bilinen kitaplardandır.

Kendisi, kitabı yayımlandıktan sonra kitapta anlattığı toplumla alakalı olarak, “Gelecekte var bulunacağına tam anlamıyla inanmasam da benzer bir toplumun bulunacağını düşünüyorum,” diyecektir.
Bin Dokuz Yüz Seksen Dört; “2+2=5”, “Büyük Birader”, “Düşünce Polisi” gibi kavramları günümüze kadar ulaştıran, her dönem, içinde dünya siyasetinden bir şeyler bulabileceğiniz, 20. yüzyılın en etkileyici distopyalarındandır.
Güç ve iktidarın sınırsızca uygulandığı, özgürlüklerin tümden ortadan kaldırıldığı, her hareketin izlendiği kısacası zihnin denetim altına alındığı Bin Dokuz Yüz Doksan Dört için ünlü Psikanalist Erich Fromm şu kelimeleri söyleyecektir:
“Bu eser, bir ruh halinin dile getirilmesinin yanında bir ikaz niteliğindedir. Dile getirilen ruh hali, insanlığın geleceğine ilişkin handiyse bir umarsızlık, ikaz ise tarihin akışı değişmediği sürece dünyanın dört bir yanındaki bireylerin en insani niteliklerini yitirecekleri, ruhsuz otomatlara dönüşecekleri, üstelik bunun farkına bile varamayacaklarıdır (…)”