1. Anasayfa
  2. Edebiyat Kitapları

Gece Yarısı Kütüphanesi Pdf indir

Gece Yarısı Kütüphanesi Pdf indir
0

Gece Yarısı Kütüphanesi pdf indir, Roman türünde kaleme alınan Gece Yarısı Kütüphanesi kitap ile ilgili özet bilgiler. Gece Yarısı Kütüphanesi kitabı yazar Matt Haig tarafından kaleme alınmıştır. Gece Yarısı Kütüphanesi kitabı 296 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 14 x 21 ebatında olan Gece Yarısı Kütüphanesi kitabın 1. Basım Domingo Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Gece Yarısı Kütüphanesi pdf oku, Gece Yarısı Kütüphanesi PDF yandex, Gece Yarısı Kütüphanesi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Gece Yarısı Kütüphanesi PDF Oku

42 Dile Çevrilen Uluslararası Çoksatan

2020 Goodreads Yılın En İyi Romanı

“Yaşamla ölüm içinde bir kütüphane var,” dedi. “Bu kütüphanedeki raflar sonsuza kadar gider.  Her kitap yaşamış olabileceğin başka bir yaşamı yaşama şansını sunar sana. Farklı seçimler yapmış olsan, şu an nasıl bir yaşamın bulunacağını görürsün…
Pişmanlıklarını telafi etme şansın olsaydı, bazı konularda farklı davranır mıydın?”

Nora Seed berbat halde. Kedisi öldü. İşinden kovuldu. Abisi onunla konuşmuyor. Kimsenin ona ihtiyacı yok. Art arda alınmış kötü kararların neticesinde bir kütüphanede buluyor kendini. Zamanın hiç akmadığı bir gece yarısı kütüphanesinde, sonsuz sayıda kitabın ortasında… Kitapların her birinde Nora’nın değişik bir yaşamı yazılı. Başka kararlar verseydi yaşamış olabileceği hayatlar.

Farklı kariyerler, farklı eşler, farklı arkadaşlar, farklı şehirler içinde gidip gelen Nora’nın aklı sorularla doluyor. Mutluluk yalnızca mühim sandığımız seçimlerde mi gizli? Yanlış giden her detayın sorumlusu gerçekten biz miyiz? Hayatı yaşanılır kılan ne? Yanlış bir karar insanın tüm yaşamına mal olabilir mi?

İngiliz edebiyatının mühim isimlerinden Matt Haig; Nora’nın pişmanlıklara, ihtimallere ve yeniden seçme imkânına dair çıktığı bu yolculukta, ona eşlik edecek okurlara sürükleyici ve insanın en temel poblemlerinı konu alan bir kurgu sunuyor.

“Değişmesini istediğimiz bir dünya çapında hep birlikte sıkışıp  kalmışken, tam zamanında yazılmış bir modern çağ masalı, günümüzün Şahane Hayat’ı.”
Jodi Picoult

“Kitapların yaşamı değiştirme gücünü kutlayan, içtenlikle ve mizahla yazılmış, baştan çıkarıcı bir roman.”
Sunday Times

“Matt Haig sözcükleri konserve açacağı gibi kullanıyor. Konserve de biziz.”
Jeanette Winterson