Pdf Kitap Arşivi

Okült Araştırmalar Pdf indir

Okült Araştırmalar pdf indir, Parapsikoloji türünde kaleme alınan Okült Araştırmalar kitap ile ilgili özet bilgiler. Okült Araştırmalar kitabı yazar Helena Blavatsky tarafından kaleme alınmıştır. Okült Araştırmalar kitabı 14×20 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2017 ebatında olan Okült Araştırmalar kitabın Ciltsiz Mavi Kalem Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Okült Araştırmalar pdf oku, Okült Araştırmalar PDF yandex, Okült Araştırmalar PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Okült Araştırmalar PDF Oku

1831 senesinde Ukrayna’nın o dönem Rus toprağı olan Ekaterinoslav (bugünkü Dnipropetrovsk) şehrinde doğan Helena Petrovna Blavatsky, 17 yaşındayken, fakat üç ay sürdürebildiği evliliğine son verip İstanbul’a kaçar. Kendi iddialarına göre İstanbul’dan sonra Tibet’e ve “ezoterik güç” toplayacağı diğer birden çok yere gider, mason localarına girer ve mağaralarda yaşayan mahatmalardan (gizli üstatlardan) okült bilgiler edinir. 1875 senesinde kurduğu Teozofi Derneği bugün hala ABD, İngiltere, Avustralya ve Hindistan gibi ülkelerde faaliyetlerini sürdürmektedir.
Helena Petrovna Blavatsky, Hint/Doğu düşünce ve inanç sistemlerini, birkaç uzman ve maceraperest mistik aristokratın oyun alanı olmaktan çıkarıp tüm Batı kültürüne tanıtmıştır. Günümüzde çağdaş spiritüel akımlar ve Yeni Çağ öğretilerinin karma, çakra sistemleri veya Avatarlar gibi genel kavram ve konseptlerinin büyük miktarda Blavatsky’nin öncülüğündeki Teozofi Hareketi etrafında şekillendiğini söylemek olabilecekdür.
Bu kitap, Blatavsky’nin “Lucifer” ve “Theosophist” isimli dergilerde yayına giren seçkin makalelerini derlemiştir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu