Din Kitapları

Noktanın Sonsuzluğu 2 Pdf indir

Noktanın Sonsuzluğu 2 pdf indir, Tasavvuf türünde kaleme alınan Noktanın Sonsuzluğu 2 kitap ile ilgili özet bilgiler. Noktanın Sonsuzluğu 2 kitabı yazar Lütfi Filiz tarafından kaleme alınmıştır. Noktanın Sonsuzluğu 2 kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2015 ile basılmıştır. ebatında olan Noktanın Sonsuzluğu 2 kitabın Pan Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Noktanın Sonsuzluğu 2 pdf oku, Noktanın Sonsuzluğu 2 PDF yandex, Noktanın Sonsuzluğu 2 PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Noktanın Sonsuzluğu 2 PDF Oku

Lütfi Filiz’in kırkbeşli senelerdan doksanlı senelera gelinceye kadar değişik zamanlarda bestelemiş olduğu ilahiler, kendisinin okuyuşu esas alınarak notaya alınmış ve “Noktanın Sonsuzluğu” serisinden “İlahiler” ismi ile bu kitapta bir araya toplanmıştır.

İlk mürşidi Osman Dede zamanında ilahileri nağmelenmeye başlayan Lütfi Filiz, birden fazla şiirini ve “Kenzi” mahlası ile yazan son mürşidi Aziz Dede’nin şiirlerini ilahi olarak bestelemiştir.

İçinde taşıdığı büyük aşkla pek çoğunu mürşitlerine ithafen yazıp bestelediği ilahilerini son derece sade ve kendine özgü üslubuyla değişik makam ve usullerde nağmelendirmiştir.

Fani Divanı’dan ilahilerin bulunduğu bu kitabın son bölümünde ise Lütfi Filiz’in bestelediği şarkılardan bir demet yapıp sizlerle paylaşmak istedik.
– A. Şenol Filiz-

Bu eser, gönüldeki coşkunun seylabıdır
Bu eser, aşkla yanan aşığın feryadıdır
Kendinden kendinedir, yine ol bu nağmeler
Bu eser ki Kenzi’ye Fani’nin itirafıdır.

Sayfa Sayısı: 416

Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe
Yayınevi: Pan Yayıncılık

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu