1. Anasayfa
  2. Din Kitapları

Kozmos’un Hakikati Pdf indir

Kozmos’un Hakikati Pdf indir
0

Kozmos’un Hakikati pdf indir, Tasavvuf türünde kaleme alınan Kozmos’un Hakikati kitap ile ilgili özet bilgiler. Kozmos’un Hakikati kitabı yazar William C. Chittick tarafından kaleme alınmıştır. Kozmos’un Hakikati kitabı 13,5 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2017 ebatında olan Kozmos’un Hakikati kitabın Ciltsiz İnsan Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kozmos’un Hakikati pdf oku, Kozmos’un Hakikati PDF yandex, Kozmos’un Hakikati PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kozmos’un Hakikati PDF Oku

Kozmos’daki hakikat Yaratıcı’nın kendisidir… Chittick; ‘hakikat’ kelimesiyle nitelenmeye yalnızca Allah’ın kendisinin layık olabilecegini, O’ndan gayrısının hepsinin konumlarının muglak oldugunu savunuyor. Kozmos’un Hakikatin’de bugün, Islam’ın fakat kabuguyla yasandıgını ortaya koyuyor.

Irfanî tasavvufî gelenegi hayata geçirerek modernitenin putlarından kurtulup ‘öz’e nasıl inilebileceginin ipuçlarını veriyor: “La-makâm makâmı, evvelemirde evrenın zuhuruna neden olan o askın alemdedir. Hakikî mâna, dogmalar, doktrinler, teoriler, savlar yahut diger herhangi bir zihnî insa faaliyeti ile asla kavranamaz. Hakikî mâna, fakat aklın faaliyetinin ötesine geçerek, aklın ve bütün dünyanın ardındaki ezelî aklın birleyici idrakinin tahakkukuyla ve insan zatını askın mensei ile yeniden cem edilmesiyle bulunur.”