1. Anasayfa
  2. Din Kitapları

Kendini Bulmak Pdf indir

Kendini Bulmak Pdf indir
0

Kendini Bulmak pdf indir, İslamiyet türünde kaleme alınan Kendini Bulmak kitap ile ilgili özet bilgiler. Kendini Bulmak kitabı yazar İmam Gazali tarafından kaleme alınmıştır. Kendini Bulmak kitabı 13,5 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2017 ebatında olan Kendini Bulmak kitabın Ciltsiz Gelenek Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kendini Bulmak pdf oku, Kendini Bulmak PDF yandex, Kendini Bulmak PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kendini Bulmak PDF Oku

Marifetullah kapısının anahtarı, önce insanın kendi nefsini bilmesi ve ruhunun hakikatini anlaması, idrak etmesidir. Marifetullah kapısının kilidi fakat bu anahtar ile açılır. Nitekim: “Nefsini tanıyan Rabbini tanır” hadis-i şerifi ile, “İleride onlara, gerek ufuklarda (dünya ülkelerinde/dış dünyalarında), gerek kendi içlerinde (ve iç dünyalarında) âyetlerimizi anlatacağız.” (Fussilet: 53) ayeti kerimesi buna delildir.

 

Allah Teâlâ buyurur ki: “İnsana âlemde olan kudretleri ve kendi nefsinde olan ibretleri ben izhar eder, gösteririm. Tâ ki, kendi mârifetinden bir mârifeti hal edinip Esfel-i Safilin’den  Âlây-i İlliyin’e yükselmiş, geçmiş olsun”. Ve insana kendi nefsinden daha yakın bir şey yoktur. Böylelikle eğer kendi nefsinin mârifetinden nasipsiz olursa, marifetullaha hangi yolla yaklaşılabilir?