Din Kitapları

İlahi Nefhalar Pdf indir

İlahi Nefhalar pdf indir, Tasavvuf türünde kaleme alınan İlahi Nefhalar kitap ile ilgili özet bilgiler. İlahi Nefhalar kitabı yazar Sadreddin Konevi tarafından kaleme alınmıştır. İlahi Nefhalar kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2000 ile basılmıştır. ebatında olan İlahi Nefhalar kitabın İz Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda İlahi Nefhalar pdf oku, İlahi Nefhalar PDF yandex, İlahi Nefhalar PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

İlahi Nefhalar PDF Oku

“Hz. Peygamber’den (a.s) târif ve irşat lisanı ile şöyle buyurduğu rivâyet edilmiştir: ‘Rabbinizin şu günlerinizde rahmetinin nefhaları mevcuttur. Dikkat edin! Onlara hücum ediniz.”

“Bundan dolayı, taarruzu ve onun türlerini tanımak için Rabbime yöneldim, Allah da, beni taarruzun hakîkatine ve küllî kısımlarına muttali kıldı. Böylelikle söz konusu taarruz kısımlarının benim muttali olduğum kısımlar ile sınırlı olduklarını müşâhede ettim.
“İşte ben, Allah’ın izni ile, bu kısımları özet olarak zikrediyorum.”

İbn Arabî ekolünün büyük üstatlarından Sadreddin Konevî en-Nefehâtü’l-İlâhiyye adlı mühim eserinin yazılış gerekçesini yukarıdaki cümlelerle ifade etmektedir. Bu eser, tasavvuf öğretisinin bilgi anlayışı hususunda fikir sahibi olmak isteyen okuyucular için çok mühim bir başvuru kaynağı olmanın ötesinde tasavvufî tecrübeye kendisini yakın hisseden kimseler için de manevî bir kılavuz mesabesindedir.

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 357

Baskı Yılı: 2000

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 336

Baskı Yılı: 2000

Dili: Türkçe
Yayınevi: İz Yayıncılık

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu