1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Gladio Pdf indir

Gladio Pdf indir
0

Gladio pdf indir, Politika/Araştırma türünde kaleme alınan Gladio kitap ile ilgili özet bilgiler. Gladio kitabı yazar Zihni Çakır tarafından kaleme alınmıştır. Gladio kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2009 ile basılmıştır. ebatında olan Gladio kitabın Profil Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Gladio pdf oku, Gladio PDF yandex, Gladio PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Gladio PDF Oku

Üçü fiili, biri post-modern, bir diğeride e-muhtıra olmak üzere beş ayrı askeri müdahale yaşamış bir ülkede, gücünü sinsice sızdığı ordudan alan GLADIO yapılanmaları üzerine araştırma yapmak, elde edilen bilgi ve belgeleri kamuoyu ile paylaşmak sanıldığı kadar kolay değil.

İtalya’da Savcı Casson’un, GLADIO soruşturma evrelerinde Yüksek Yargıçlara dayandığında karşı karşıya geldiğı duvar ile Türkiye’de Ergenekon savcılarının “infazına” dair kapalı kapılar arkasında yapılan pazarlıklar halen gündemde tartışılıyor üstelik.

1980 öncesi bu yapıları soruşturmayı görev sayan Ankara Savcı Vekili Doğan Öz’ün akıbeti yargıçlar için bir ibret vesikası değil mi?

Maraş, Malatya, Çorum Olayları, Kanlı 1 Mayıs, Madımak Katliamı unutulabilecek eylemler mi bir toplum hafızası için?
Tatbikat alanında kör kurşunla, karargahta zehirli kahveyle paşalara suikast girişimi, 33 er katliamı, Şemdinli hadiseleri, Dağlıca, Aktütün baskınları az bir toplumsal travma mı?
Bütün bunların esir aldığı bir toplumun yaşamaya mahkum edildiği psikolojik travmayı “korku imparatorluğu”ndan başka neyle izah edebiliriz.

Elinizdeki kitap çok yazılıp çizilen, İtalya’daki, Belçika’daki, Yunanistan’daki tüm versiyonları didik didik edilen, varlığından hayat bulan NATO’nun bile en mahrem sayılabilecek sırlarını araştırmacıların önüne serdiği GLADIO eliyle kurulan Korku İmparatorluğu’nun, Türkiye çözümlemesini yapmaya çalışıyor.

Sayfa Sayısı: 224

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Profil Yayıncılık