1. Anasayfa
  2. Felsefe Kitapları

Gerçekten Bilmeniz Gereken 50 Felsefe Fikri Pdf indir

Gerçekten Bilmeniz Gereken 50 Felsefe Fikri Pdf indir
0

Gerçekten Bilmeniz Gereken 50 Felsefe Fikri pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Gerçekten Bilmeniz Gereken 50 Felsefe Fikri kitap ile ilgili özet bilgiler. Gerçekten Bilmeniz Gereken 50 Felsefe Fikri kitabı yazar Ben Dupre tarafından kaleme alınmıştır. Gerçekten Bilmeniz Gereken 50 Felsefe Fikri kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2014 ile basılmıştır. ebatında olan Gerçekten Bilmeniz Gereken 50 Felsefe Fikri kitabın Domingo Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Gerçekten Bilmeniz Gereken 50 Felsefe Fikri pdf oku, Gerçekten Bilmeniz Gereken 50 Felsefe Fikri PDF yandex, Gerçekten Bilmeniz Gereken 50 Felsefe Fikri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Gerçekten Bilmeniz Gereken 50 Felsefe Fikri PDF Oku

Kabul, konuyu “Felsefe yapma!” diye kestirip atabilmek büyük konfor. Felsefenin çetin sorularıyla cebelleşmektense filozoflara fildişi kulelerde yaşayan ve “kaşıyacak bir şey olsun diye uyuz icat eden” gerçek hayattan kopuk muhteremler klişesiyle bakmak olabilecek. Ama klişeler üzerinden yaşamak yerine kendi yolumuzu çizmek istiyorsak, “ne yapabilirim?” değil “ne yapmalıyım?” sorusunun cevabını arıyorsak yüzümüzü dönmemiz gereken yer felsefedir. Bırakın hayattan kopuk olmayı, tam da yaşamın özüne dair konuşan şey felsefedir.

Gerçekten Bilmeniz Gereken 50 Felsefe Fikri, anlatım dilinden tasarımına kadar kolay anlaşılabilir olmayı hedeflemiş, okuru dolambaçlı yollarda yalnız bırakmayan uygun bir felseye giriş kitabı. Her zaman felsefenin odağında olmuş bilgi, bilinç, kimlik, etik, hukuk ve estetik gibi kavramlar ile ilgiliki tartışmaları; kavanozdaki beyin problemi, Platon’un mağarası, berber paradoksu, ünlü “düşünüyorum öyleyse varım” önermesi ve tutuklu ikilemi gibi keyifli ve zihin açıcı başlıklar üzerinden okurla paylaşıyor. Önyargılarını kırıp adabıyla felsefe yapmak isteyen herkes için hayli faydalı bir kitap.

Sayfa Sayısı: 208

Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe
Yayınevi: Domingo Yayınevi