1. Anasayfa
  2. Edebiyat Kitapları

Gazap Üzümleri Pdf indir

Gazap Üzümleri Pdf indir
0

Gazap Üzümleri pdf indir, Roman türünde kaleme alınan Gazap Üzümleri kitap ile ilgili özet bilgiler. Gazap Üzümleri kitabı yazar John Steinbeck tarafından kaleme alınmıştır. Gazap Üzümleri kitabı 540 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13 x 19 ebatında olan Gazap Üzümleri kitabın 1. Basım İletişim Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Gazap Üzümleri pdf oku, Gazap Üzümleri PDF yandex, Gazap Üzümleri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Gazap Üzümleri PDF Oku

Gazap Üzümleri, bir toplumsal krizin etkilerinin epik bir anlatıyla gerçek bir sanat eserine dönüşmesinin Amerikan edebiyatındaki en güzel örneği.

Bir cehennem kaç acıyla meydana gelir bu dünya çapında? Toz fırtınalarıyla tarladaki mahsulün mahvolması, Büyük Buhran’da bankaların topraklara el koyması ve sonunda, göçle gelen sefalet… Bir otomobili kamyona dönüştürerek çıktıkları mecburi yolculukta, acılarını ve açlıklarını, düşlerini ve öfkelerini de peşlerinden sürüklüyor Joad ailesi.

Gazap Üzümleri, endişe dolu günleri sessiz bir başkaldırıyla aşmaya çalışan bireylerin romanı. “Steinbeck’in asıl kabiliyeti, bizi Joad ailesiyle birlikte yaşatmasıdır. Ailenin konuşmalarına daldığınız, kişiliklerini öğrendiğiniz anda adeta onlarla yürüyormuş, araba tamir ediyormuş veya kamp kuruyormuş gibi hissedersiniz.