Edebiyat Kitapları

Beyoğlu Rapsodisi Pdf indir

Beyoğlu Rapsodisi pdf indir, Roman türünde kaleme alınan Beyoğlu Rapsodisi kitap ile ilgili özet bilgiler. Beyoğlu Rapsodisi kitabı yazar Ahmet Ümit tarafından kaleme alınmıştır. Beyoğlu Rapsodisi kitabı 13,5 x 23 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2019 ebatında olan Beyoğlu Rapsodisi kitabın Türkçe Yapı Kredi Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Beyoğlu Rapsodisi pdf oku, Beyoğlu Rapsodisi PDF yandex, Beyoğlu Rapsodisi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Beyoğlu Rapsodisi PDF Oku

Dostluk… Üç farklı yaşam tarzının birleştiği bir nokta

Orta yaşı geride bırakmış, tüm yaşamları Beyoğlu’nda geçmiş üç arkadaş; Selim, Kenan ve Nihat. Selim’in ağzından dinlediğimiz hikâyede üç arkadaşın, Kenan’ın ölüm deneyiminin ardından değişen hayatları ele alınıyor. Hayatını yeniden manalı kılmak için çırpınan Kenan, içine girdiği çukurun farkında değildir.

Beyoğlu’nda bir gayya kuyusu

Beyoğlu Rapsodisi senelerca çekilmiş bir çok fotoğrafın art arda geçmiş bir hali adeta, sürekli olarak kendini yenileyen Beyoğlu’nun santim santim çekilmiş dinamik bir panoraması. Ahmet Ümit İstiklal Caddesi’nin orta yerinde duran, üzerinden atlayıp geçtiğimiz, sırlar ve acılarla dolu bir gayya kuyusunu başarıyla tasvir ediyor.

Burada öyle bir büyü vardı ki, şu anda benim yaptığım gibi, olanları yalnızca izlemekle yetinseniz bile, oyunun bir parçası olmaktan kurtulamazdınız. Çünkü bu caddeye adım atmak, bu sahnenin bir parçası olmayı kabul etmek demekti.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu