Pdf Kitap Arşivi

Foto Galatasaray Pdf indir

Foto Galatasaray pdf indir, Fotograf Prestij türünde kaleme alınan Foto Galatasaray kitap ile ilgili özet bilgiler. Foto Galatasaray kitabı yazar Maryam Şahinyan tarafından kaleme alınmıştır. Foto Galatasaray kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2011 ile basılmıştır. ebatında olan Foto Galatasaray kitabın Aras Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Foto Galatasaray pdf oku, Foto Galatasaray PDF yandex, Foto Galatasaray PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Foto Galatasaray PDF Oku

Baskısı tükendikten sonra meraklılarının uzun süredir beklediği Foto Galatasaray, Cumhuriyetin ilk senelerında kurulan ve 1985’e kesintisiz hizmet veren fotoğraf stüdyosu Foto Galatasaray’ın tarihine ışık tutuyor. Meslek yaşamı boyunca 1942 Varlık Vergisi, 6-7 Eylül 1955 hadiseleri, 1974 Kıbrıs Savaşı başta olmak üzere, köyden kente göçün en şiddetli meydana geldiği senelera ve ülkenin geçirdiği tüm değişimlere kamerasıyla tanıklık eden Maryam Şahinyan, geride bıraktığı 200 bin imajlık arşiviyle, bizlere bütün bir Cumhuriyet tarihinin görsel izdüşümünü sunuyor.

Kimler gelip geçmiyor ki elli yıl boyunca Maryam Şahinyan’ın I. Dünya Savaşı’ndan kalma körüklü kamerasından… Birkaç on yıl içinde şehrin demografik haritasından silinecek olan Katolik din personelleri, Ermeni rahibeler, bar mitsva’ya giren Musevi çocuklar, anı fotoğrafı çektiren Rum kızlar, Bolşevik Devrimi’nden kaçıp İstanbul’a sığınan Ruslar, opera sanatçıları, müzisyenler, göçlerle İstanbul’u mesken tutan taşralılar…

Sanatçı/Araştırmacı Tayfun Serttaş’ın editörlüğünde hazırlanan eserde, İstanbul’un yakın dönem klasik fotoğraf stüdyolarından bugüne ulaşabilmiş Foto Galatasaray arşivinden seçilen bine yakın fotoğraf yer alıyor. Kitap, SALT Araştırma ve Programlar direktörü Vasıf Kortun ve yazar Karin Karakaşlı’nın sunuş yazılarıyla zenginleşiyor.

Sayfa Sayısı: 328

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Aras Yayıncılık

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu