1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Cihannüma – 360 Yıllık Bir öykü Pdf indir

Cihannüma – 360 Yıllık Bir öykü Pdf indir
0

Cihannüma – 360 Yıllık Bir öykü pdf indir, Tarih Prestij türünde kaleme alınan Cihannüma – 360 Yıllık Bir öykü kitap ile ilgili özet bilgiler. Cihannüma – 360 Yıllık Bir öykü kitabı yazar Kolektif tarafından kaleme alınmıştır. Cihannüma – 360 Yıllık Bir öykü kitabı 208 sayfadan oluşmakta olup Kuşe ile basılmıştır. 33 x 33 ebatında olan Cihannüma – 360 Yıllık Bir öykü kitabın 1. Basım Boyut Yayın Grubu tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Cihannüma – 360 Yıllık Bir öykü pdf oku, Cihannüma – 360 Yıllık Bir öykü PDF yandex, Cihannüma – 360 Yıllık Bir öykü PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Cihannüma – 360 Yıllık Bir öykü PDF Oku

TARİHİN DERİNLİKLERİNDE BİLİMLERARASI MUHTEŞEM BİR YOLCULUK

360 YILLIK BİR ÖYKÜ

Osmanlı zamanında ‘Tarih, Coğrafya, Astronomi,Din ve Dil’e bakış…

1648 senesinde Katip Çelebi tarafından yazılmaya başlanan, 1654 senesinde Çelebi’nin eklemeler yaparak yeniden yazdığı ve 1732 senesinde İbrahim Müteferrika’nın da eklemeleri ile Matbaa-ı Amire’de bastığı Kitab-ı Cihannüma 2008 yorumu  ve şekili ile Boyut Yayıncılık tarafından yeniden hayata geçirildi.

Astronomi ve Coğrafya detaylarının bunun yanında sosyal bilimlere de geniş yer ayrılan Cihannnüma’da  kentlerin enlem ve boylamları, birbirlerine uzaklıkları, bölgelerde gerçekleştirilen üretim türleri,  dönemin sanayi, halkların din ve dilleri hatta nüfusları erkek, kadın ve çocuk sayıları saptanmış olarak aktarılıyor.

Katip Çelebi’nin iki, İbrahim Müteferrika’nın bir defa ele aldığı, Kitab-ı Cihannüma,  Boyut’un yenilikçi anlayışı ve özgün tasarımı ile aslından uzaklaşmaksızın ve fakat tarihi  bilgileri anlaşılır kılarak, günümüz Türkçesi ve baskı teknolojisi kullanılarak yeniden yaratıldı.

Sınırlı sayıda üretilen Kitab-ı Cihannüma, insana özel, her biri numaralandırılmış sertifikası ile birlikte sunuluyor.