1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Dolaylı Hayvan Pdf indir

Dolaylı Hayvan Pdf indir
0

Dolaylı Hayvan pdf indir, türünde kaleme alınan Dolaylı Hayvan kitap ile ilgili özet bilgiler. Dolaylı Hayvan kitabı yazar Ergun Kocabıyık tarafından kaleme alınmıştır. Dolaylı Hayvan kitabı sayfadan oluşmakta olup ile basılmıştır. ebatında olan Dolaylı Hayvan kitabın Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Dolaylı Hayvan pdf oku, Dolaylı Hayvan PDF yandex, Dolaylı Hayvan PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Dolaylı Hayvan PDF Oku

İnsanın melezliği, veya başka bir ifadeyle insanın kendini melezleştirmesi temasını merkeze alan bu metin, insan adı verilen dolaylı hayvanın izini sürüyor. Bu melezliğin muhtevası nedir, diye sorulacak olursa, tanrı ile hayvanın, hayvan ile meleğin yahut belki de hayvanla üstün insanın bir karışımı olduğu söylenebilir.

Kitabın bağlamında söz konusu edilen melezlik ruhsal, zihinsel, simgesel ve tabi ki tarihseldir. Yazar, insanın, kendinden gayri olana bakışının temelinde de bu melez ve ironik oluşun yattığını düşünmekte; izini sürdüği ama bir türlü yakalamayı başaramadığı bu gizemli hayvanın ardında bıraktığı izleri okumaya çalışarak onu anlamaya çabalamakta. Totem hayvanlarından yarı hayvan yarı tanrılara, nefs hayvanlarından, canavarlara, delilerden ve dışlanmışlardan canları pahasına hayvan dünyasının tehlikeli derinliklerine sokulma cesareti gösteren uçbeyi araştırmacılara kadar bu melez hayvanın değişik veçhelerini ortaya koymaya ve nihayetinde bütün bunlardan dolaylı hayvanın kimliğini belirlemeye çalışıyor.

Sayfa Sayısı: 403

Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe
Yayınevi: Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi