1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Babil: Yaratılış Efsaneleri – Tablet Deşifreleri Pdf indir

Babil: Yaratılış Efsaneleri – Tablet Deşifreleri Pdf indir
0

Babil: Yaratılış Efsaneleri – Tablet Deşifreleri pdf indir, türünde kaleme alınan Babil: Yaratılış Efsaneleri – Tablet Deşifreleri kitap ile ilgili özet bilgiler. Babil: Yaratılış Efsaneleri – Tablet Deşifreleri kitabı yazar E.A. Wallis Budge tarafından kaleme alınmıştır. Babil: Yaratılış Efsaneleri – Tablet Deşifreleri kitabı 88 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Babil: Yaratılış Efsaneleri – Tablet Deşifreleri kitabın 1. Basım Kanon Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Babil: Yaratılış Efsaneleri – Tablet Deşifreleri pdf oku, Babil: Yaratılış Efsaneleri – Tablet Deşifreleri PDF yandex, Babil: Yaratılış Efsaneleri – Tablet Deşifreleri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Babil: Yaratılış Efsaneleri – Tablet Deşifreleri PDF Oku

Bütün kültürlerin kendilerine has yaratılış açıklamaları mevcuttur. Mezopotamya geneline yayılmış olan anlatılar ise kökenlerini babil ve asur medeniyetlerinin anlatılarından, o bölgenin kendine özgü dünya görüşünden alır.

Bu kitap, doğrudan kil tabletler üzerine yazılmış olan babil yaratılış efsanesinin bir açıklamasını ve kil tabletler üzerindeki yazıların bire bir tercümesini içermektedir. 

Büyük tanrı enki, onun oğlu olan ea ve bir diğer mühim tanrı olan marduk’a ilişkin anlatıların da kökeni olan bu tabletlerin çözümlenmesi ve derlenmesi ile kültürümüzü ve medeniyetimizi şekillendiren en mühim kavramsal alanlardan birine dair daha derinlemesine bir yaklaşıma erişme şansı buluyoruz.