Pdf Kitap Arşivi

Avrupa’nın Entelektüel Tarihi 19. ve 20. Yüzyıl Pdf indir

Avrupa’nın Entelektüel Tarihi 19. ve 20. Yüzyıl pdf indir, Tarih türünde kaleme alınan Avrupa’nın Entelektüel Tarihi 19. ve 20. Yüzyıl kitap ile ilgili özet bilgiler. Avrupa’nın Entelektüel Tarihi 19. ve 20. Yüzyıl kitabı yazar François Chaubet tarafından kaleme alınmıştır. Avrupa’nın Entelektüel Tarihi 19. ve 20. Yüzyıl kitabı 120 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13 x 19,5 ebatında olan Avrupa’nın Entelektüel Tarihi 19. ve 20. Yüzyıl kitabın 1. Basım İletişim Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Avrupa’nın Entelektüel Tarihi 19. ve 20. Yüzyıl pdf oku, Avrupa’nın Entelektüel Tarihi 19. ve 20. Yüzyıl PDF yandex, Avrupa’nın Entelektüel Tarihi 19. ve 20. Yüzyıl PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Avrupa’nın Entelektüel Tarihi 19. ve 20. Yüzyıl PDF Oku

Avrupa’nın iki asırlık entelektüel güzergâhını ele alan bu çalışma, yazarların, yayınevlerinin, çevirmenlerin, dergi çevrelerinin ve bilim bireylerinın, kısacası kıtanın düşünsel manzarasını biçimlendiren isimlerin üretimlerini ve karşılaşmalarını anlatıyor. Düşünce geleneklerinin fikir alışverişleriyle, aktarımlarla ve zengin temaslarla nasıl gelişip serpildiğini aktarıyor. Konferansların, sergilerin, bilim toplantılarının, edebiyat ve felsefe kitaplarının, çevirinin, üniversitelerin Avrupası’nı olduğu kadar savaşın ve yıkımın Avrupası’nı da aydınlara odaklanarak irdeliyor. Faşizm ve Soğuk Savaş gibi büyük tarihsel hadiselerin bunun yanında Marksizm, Hıristiyanlık ve çoğulculuk gibi büyük temalar etrafındaki tartışmaları konu alıyor.

François Chaubet’nin Avrupa’nın Entelektüel Tarihi, karşılaşmalar, aktarımlar ve yan yana gelişler üzerinden özel bir düşünsel tarih okuması öneren, fikirler tarihine giriş niteliğinde bir kaynak kitap.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu