1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Osmanlının Son Döneminde Adalı Rumlar Pdf indir

Osmanlının Son Döneminde Adalı Rumlar Pdf indir
0

Osmanlının Son Döneminde Adalı Rumlar pdf indir, Tarih türünde kaleme alınan Osmanlının Son Döneminde Adalı Rumlar kitap ile ilgili özet bilgiler. Osmanlının Son Döneminde Adalı Rumlar kitabı yazar Feryal Tansuğ tarafından kaleme alınmıştır. Osmanlının Son Döneminde Adalı Rumlar kitabı 16 x 23,5 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Osmanlının Son Döneminde Adalı Rumlar kitabın Pan Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Osmanlının Son Döneminde Adalı Rumlar pdf oku, Osmanlının Son Döneminde Adalı Rumlar PDF yandex, Osmanlının Son Döneminde Adalı Rumlar PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Osmanlının Son Döneminde Adalı Rumlar PDF Oku

Bu kitap –Osmanlının son dönemi odaklanarak- Türkiye’deki İmroz (Gökçeada) ile Yunanistan’daki Limni, Semadirek ve Taşoz adalarının sosyal tarihini inceliyor. Osmanlıların, bu Kuzey Ege Adaları’ndaki Rum Ortodoks Hıristiyan ahaliye muamelesini ve adalı Rumların Osmanlı merkezî ve yerel yönetimi ile ilişkilerini Osmanlıca belgelere dayanarak görülmektedirıyor. Osmanlının bu adaları yalnızca stratejik açıdan mühim ve vergi veren birimler olarak görmediğini, adalardaki sosyal düzeni yakında zamandan kontrol ettiğini ve önemsediğini adalı Rumların 19. yüzyıldaki yaşayışları kapsamı içinde vurguluyor.
Rum Ortodoks Hıristiyanları, Osmanlı toplumunun doğal unsuru olarak gören bir yaklaşımla yazılmış olan bi kitap, sosyal bilimler alanında gerçekçi analizler yapmanın birincil kaynaklara dayanarak olabilecek olduğunu gösteriyor.

 

 

 

Yayın Yönetmeni: Ferruh Gençer

Kapak Tasarımı: Fatih M. Durmuş

Baskı Hazırlık: Fatma Tulum-Gonca Yalçın