Pdf Kitap Arşivi

Altı Kolay Parça Pdf indir

Altı Kolay Parça pdf indir, Fizik türünde kaleme alınan Altı Kolay Parça kitap ile ilgili özet bilgiler. Altı Kolay Parça kitabı yazar Richard P. Feynman tarafından kaleme alınmıştır. Altı Kolay Parça kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2013 ile basılmıştır. ebatında olan Altı Kolay Parça kitabın Alfa Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Altı Kolay Parça pdf oku, Altı Kolay Parça PDF yandex, Altı Kolay Parça PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Altı Kolay Parça PDF Oku

“Kendi kuşağının en özgün beyni”
-Freeman Dyson-

20. yüzyılın mühim fizikçilerinden olan Nobel ödüllü Richard Feynman’ın ünü bilimsel topluluğun sınırlarını aşmıştır. Feynman’ın mizah içerikli destansı maceraları ile ilgiliki çok-satan kitabı Eminim Şaka Yapıyorsunuz Bay Feynman, onu hemen hemen Albert Einstein ölçeğinde bir halk kahramanı yapmıştı. Hiç şüphesiz müthiş öğretme gücü, Richard Feynman efsanesinin yayılmasına ve zenginleşmesine yardımcı olmuştur.

Bu kitap, Feynman’ın 1961-1963 arası Caltech’te üniversite birinci ve ikinci sınıf öğrencilerine verdiği fizik derslerinin popülerleştirilmiş özetleridir. Temel fizik, atom kuramı, enerji, kütleçekim, kuantum ve fizikle diğer bilimlerin ortak noktalarını kapsayan bu konular, Feynman’ın usta anlatımıyla fizik bilmeyen okurların anlayabileceği düzeyde sunulmaktadır.

“Bu kitap fiziğin ve Feynman’ın özü. Bilimsel laf kalabalığı yok, yalnızca heyecanlı ve doğrudan fikirler var. Ayrıca, ‘bunu bilmiyoruz’ şeklinde gerçek yanıtlar var.”
-Stephen Wolfram, MATHEMATICA’nın yaratıcısı-

Sayfa Sayısı: 180

Baskı Yılı: 2013

Dili: Türkçe
Yayınevi: Alfa Yayıncılık

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu