1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Japon Mitolojisi: Efsaneler – Ölümsüzler ve Gelenekler Pdf indir

Japon Mitolojisi: Efsaneler – Ölümsüzler ve Gelenekler Pdf indir
0

Japon Mitolojisi: Efsaneler – Ölümsüzler ve Gelenekler pdf indir, türünde kaleme alınan Japon Mitolojisi: Efsaneler – Ölümsüzler ve Gelenekler kitap ile ilgili özet bilgiler. Japon Mitolojisi: Efsaneler – Ölümsüzler ve Gelenekler kitabı yazar Masaharu Anesaki tarafından kaleme alınmıştır. Japon Mitolojisi: Efsaneler – Ölümsüzler ve Gelenekler kitabı 200 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Japon Mitolojisi: Efsaneler – Ölümsüzler ve Gelenekler kitabın 1. Basım Maya Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Japon Mitolojisi: Efsaneler – Ölümsüzler ve Gelenekler pdf oku, Japon Mitolojisi: Efsaneler – Ölümsüzler ve Gelenekler PDF yandex, Japon Mitolojisi: Efsaneler – Ölümsüzler ve Gelenekler PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Japon Mitolojisi: Efsaneler – Ölümsüzler ve Gelenekler PDF Oku

Mitolojiler tamamen hayal ürünü müydü, yoksa başka dünyaların hikâyeleri miydi? Birçok değişik kültürün ve coğrafyanın mitolojisini sıra sıra ele alacak dizimizin yedinci kitabı,”Doğan Güneşin Ülkesi” Japonya’nın mitolojisi…

Evrenin ve insanın kökeni, doğayla ilişkili hikayeler, yaşamla ölüm, insanın çevresiyle ilişkisi gibi birden fazla konuya eğilen Japon mitolojisi, zengin coğrafyasına dayanan köklerini Budizmle daha da zenginleştirmiş, yüzseneler boyunca tüm dünyanın ilgisini üzerine çekmiştir. Japon kültürü alanında çok mühim bir araştırmacı olan Masaharu Anesaki’nin Japon mitolojisini bütün yönleriyle ele aldığı bu kitap, hem araştırmacılar hem de mitoloji meraklıları için geniş kapsamlı bir kaynak niteliğinde.