1. Anasayfa
  2. Din Kitapları

Dervişin Teselli Koleksiyonu Pdf indir

Dervişin Teselli Koleksiyonu Pdf indir
0

Dervişin Teselli Koleksiyonu pdf indir, Tasavvuf türünde kaleme alınan Dervişin Teselli Koleksiyonu kitap ile ilgili özet bilgiler. Dervişin Teselli Koleksiyonu kitabı yazar Mecit Ömür Öztürk tarafından kaleme alınmıştır. Dervişin Teselli Koleksiyonu kitabı 14×21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2017 ebatında olan Dervişin Teselli Koleksiyonu kitabın Ciltsiz Hayykitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Dervişin Teselli Koleksiyonu pdf oku, Dervişin Teselli Koleksiyonu PDF yandex, Dervişin Teselli Koleksiyonu PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Dervişin Teselli Koleksiyonu PDF Oku

Kederli günlerden geçen derviş, rüya âleminde bir adaya uğrar. Gördüğü şey mucizevidir. Peygamberler, veliler, âlimler ve filozoflar bir halka şeklinde oturmakta ve anlaşıldığı kadarıyla birini beklemektedirler. Derviş de onlarla birlikte beklemeye durur fakat asıl misafirin kendisi olduğunu anlaması uzun sürmez. Halkanın ortasında kendisine gösterilen yere oturur ve her kederine bir teselli verecek olan bu nurani meclisi dinlemeye koyulur.

Halkanın bir tarafında Abdulkadir Geylani’den Yunus Emre’ye, İmam Gazali’den Mevlana’ya ve İbn Arabi’ye bir çok gönül doktoru… Halkanın diğer tarafında Sokrates, Hegel, Kant, Kierkegaard, Spinoza ve Schopenhauer gibi hikmet âşıkları… Halkanın bir başka yanında ise Geothe’den Cibran’a, Tanpınar’dan Dostoyevski’ye, Sadi Şirazi’den Rilke’ye ve Proust’a acılarını sözcüklerin büyülü dünyasında dindirmeye uğraşan kalem erbabı…

Bu teselli halkası öylesine geniştir ki, dindiremeyeceği keder, zayıflatamayacağı acı, sevdiremeyeceği dert yok gibi gözükmektedir. Sözler kelimeleri, anlatımlar anlatımları, teselliler tesellileri takip eder. Derviş uyandığında yalnızca güneş doğmamıştır, kendi içsel karanlıklarından da aydınlığa çıkmıştır.

Dervişin Teselli Koleksiyonu doğunun ve batının binlerce yılda oluşturduğu teselli birikimini yaralı gönüllere cömertçe ulaştıran bir çalışma. Teselliden kasıt zihnin düşünceler yoluyla uyuşturulması değil, bilakis acı karşısında uyumayı seçen zihnin uyandırılması… Kadim teselli ustalarıyla, teselliye muhtaç gönülleri buluşturmak, bu kitabın varoluş sebebi!