Pdf Kitap Arşivi

Ambalaj Tasarımı Pdf indir

Ambalaj Tasarımı pdf indir, Fotoğraf – Grafik Sanatı türünde kaleme alınan Ambalaj Tasarımı kitap ile ilgili özet bilgiler. Ambalaj Tasarımı kitabı yazar Emre Becer tarafından kaleme alınmıştır. Ambalaj Tasarımı kitabı 16,5×23,5 sayfadan oluşmakta olup Kuşe ile basılmıştır. 2014 ebatında olan Ambalaj Tasarımı kitabın Ciltsiz Dost Kitabevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Ambalaj Tasarımı pdf oku, Ambalaj Tasarımı PDF yandex, Ambalaj Tasarımı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Ambalaj Tasarımı PDF Oku

Ambalaj ürünü korur, tanımlar, ömrünü uzatır, taşıma maliyetini düşürür ve en mühimsi; grafik ve yapısal tasarım nitelikleriyle süpermarket rafında benzeri ile zorlu bir rekabete girip ilgiyi üzerine çekerek satmaya çalışır.

 

Ambalaj tasarımı, bir ürünü pazarlamaya uygun hale getirmek üzere form, yapı, malzeme, tipografi, renk ve imge gibi ürün ile ilgili bilgi veren tasarım unsurlarını bir araya getiren yaratıcı bir çalışma alanıdır. Ambalaj, bu tür görsel iletişim unsurları aracılığıyla bir “marka imgesi” oluşturur ve tüketici ile marka içinde bağlantı kurar. Tüketicinin bir markaya ilişkin algısı büyük ölçüde ambalaj tasarımı ile şekillenir.

 

Ambalaj tasarımı, 200’ün üzerinde fotoğraf ve krokinin bulunduğu bu temel kitapta; tarihçe, malzeme, tür, pazarlama, tasarım, üretim, öğrenci çalışmalarından örnekler, çevre ve bu alandaki yasal sınırlamalar gibi başlıklar çerçevesinde ele alınıp incelenmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu