Pdf Kitap Arşivi

Zulmün Tarihi Pdf indir

Zulmün Tarihi pdf indir, Tarih türünde kaleme alınan Zulmün Tarihi kitap ile ilgili özet bilgiler. Zulmün Tarihi kitabı yazar Cumhur Ertekin tarafından kaleme alınmıştır. Zulmün Tarihi kitabı sayfadan oluşmakta olup ile basılmıştır. ebatında olan Zulmün Tarihi kitabın Sia tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Zulmün Tarihi pdf oku, Zulmün Tarihi PDF yandex, Zulmün Tarihi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Zulmün Tarihi PDF Oku

İnsanlık tarihinin çeşitli aşamalarında yaşanan eziyetler elinizdeki kitabın konusu. Tıbbın Öyküsü ile tanınan, Bilim Akademisi’nin kurucularından duayen nörolog Prof. Dr. Cumhur Ertekin’in, aydın bilinciyle kaleme aldığı bir döküm. Tarih boyunca insanın insana yönelik eziyetini çok değişik örneklerle gözler önüne çıkarıyor: Çin Seddi gibi çılgın projelerden Roma’nın deli imparatorlarına, piramitleri inşa eden tarih öncesi Mısır’dan 1 Mayıs’ta kanı dökülen endüstri çağının işçilerine, Hristiyan engizisyonlarından İslam’daki mezhep kavgalarına, Galileo’dan Hallac-ı Mansur’a eza çektirilen bilim insanları ve düşünürlere, cinselliğin cezalandırılmasından köleliğin yaratılmasına, isyanlarıyla İngiltere’den Rusya’ya, Osmanlı’dan Amerika’ya 20. yüzyıl öncesini katediyor.
 
Zulmün Tarihi, bir bakıma bugünün insanına bir ikaz, geçmişe tekrar yenik düşmemesi için bir çağrı, daha aydınlık koşullara doğru bir hazırlık.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu