Felsefe Kitapları

Zor Zamanlar İçin İnsan Kalma Rehberi Pdf indir

Zor Zamanlar İçin İnsan Kalma Rehberi pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Zor Zamanlar İçin İnsan Kalma Rehberi kitap ile ilgili özet bilgiler. Zor Zamanlar İçin İnsan Kalma Rehberi kitabı yazar Özlem Küskü tarafından kaleme alınmıştır. Zor Zamanlar İçin İnsan Kalma Rehberi kitabı 96 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 11 x 18 ebatında olan Zor Zamanlar İçin İnsan Kalma Rehberi kitabın 1. Basım Destek Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Zor Zamanlar İçin İnsan Kalma Rehberi pdf oku, Zor Zamanlar İçin İnsan Kalma Rehberi PDF yandex, Zor Zamanlar İçin İnsan Kalma Rehberi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Zor Zamanlar İçin İnsan Kalma Rehberi PDF Oku

“İhtiyatlı suskunluk kutsaldır.”

Aragon Krallığı topraklarında dünyaya gözlerini açan, yaşamını teoloji ve felsefe profesörü, vaiz, papaz, yönetici ve yazar olarak sürdüren Baltasar Gracián, insanca yaşamanın incelikleri üzerine ortaya koyduğu düşünceleriyle ölümsüzleşmiştir.

Her şeyin kısa ve öz ifade edilmesi gerektiğini savunan Baltasar kısa ve öz olanın faydasının iki katına çıkacağının altını çizer. Karmaşık, kalabalık, uzun, yoğun ve komplike olan her şey, yaşamı daha da zora sokmaktan başka bir işe yaramaz.
“İnsan” olgun, bilge, sağduyulu, muhakeme kabiliyeti üst düzeyde, gelişmiş zevklere sahip, eylemlerinde tutarlı ve zekidir. Lakin bu insan bunun yanı sıra kendini her şeyiyle ortaya saçmayan, arada bir saklanmasını da bilen fakat bunu ustalıkla yapan bir hayat kumarbazı da olabilmelidir. İhtiyat, insanoğlunun geliştirmesi gereken en kıymetli düşünce kasıdır.

Başarı, güç, para, aşk… Bütün bunları elde etmek için doğasından vazgeçen insan, kötücülleştikçe aldanmaya sürüklenir. Ahlaksızlığa düşmeden başarılı olmanın çok daha pratik ve işlevsel yolları mevcuttur. Baltasar, Nietzsche ve Schopenhauer gibi dehalara ilham vermiş, rehber alınabilecek eşsiz isimlerden biridir.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu