Pdf Kitap Arşivi

Zartoloji – 1001 Gece Esintileri Pdf indir

Zartoloji – 1001 Gece Esintileri pdf indir, Mizah Romanı – Öykü türünde kaleme alınan Zartoloji – 1001 Gece Esintileri kitap ile ilgili özet bilgiler. Zartoloji – 1001 Gece Esintileri kitabı yazar Kolektif tarafından kaleme alınmıştır. Zartoloji – 1001 Gece Esintileri kitabı 208 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 19,5 ebatında olan Zartoloji – 1001 Gece Esintileri kitabın 1. Basım Kırmızı Kedi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Zartoloji – 1001 Gece Esintileri pdf oku, Zartoloji – 1001 Gece Esintileri PDF yandex, Zartoloji – 1001 Gece Esintileri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Zartoloji – 1001 Gece Esintileri PDF Oku

İnsanın temel bedensel fonksiyonlarından birisi olan “yellenme”, asırlardır mizah malzemesi olarak kullanılagelmiştir. Bugün bir çokları için “kaba” bir mizah unsuru gibi gözükse de doğru yerde çıkan “zart” sesi, herkesi güldürmeye yetecek güce sahiptir… Elinizdeki seçki, “yellenme”nin klasik Arap edebiyatındaki emsallari üzerine. Mekân Ortadoğu’nun ilim ve kültür havzaları konumundaki Bağdat, Basra, Medine, Şam, Horasan gibi merkezler; hikâye kahramanlarının birçoğu ise halifelerden sultanlara, emirlerden valilere, kadılardan ediplere, şairlerden kâtiplere, bedevilerden sıradan Müslüman Ortaçağ insanına kadar son derece geniş bir “yel-pazedeki” otantik karakterler.

Zartoloji – 1001 Gece Esintileri, “fıs”ından pis kokanına, şiddetiyle şalvar yırtanından bahanesiyle ödül kazandıranına 140 hikâyeden bir araya gelen bir “yelname”. Sanıldığının aksine “yellenme”ye dair değil, insana dair hikâyeler toplamı. Gülerken dikkat, kaçıvermesin…

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu