1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Zamanın ve Uzayın Doğası Pdf indir

Zamanın ve Uzayın Doğası Pdf indir
0

Zamanın ve Uzayın Doğası pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Zamanın ve Uzayın Doğası kitap ile ilgili özet bilgiler. Zamanın ve Uzayın Doğası kitabı yazar Stephen Hawking Roger Penrose tarafından kaleme alınmıştır. Zamanın ve Uzayın Doğası kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2011 ile basılmıştır. ebatında olan Zamanın ve Uzayın Doğası kitabın Alfa Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Zamanın ve Uzayın Doğası pdf oku, Zamanın ve Uzayın Doğası PDF yandex, Zamanın ve Uzayın Doğası PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Zamanın ve Uzayın Doğası PDF Oku

Einstein, evrenle alakalı en anlaşılmaz olayın, evrenin anlaşılabilir olması olduğunu söylemişti. Fiziğin en başarılı ve doğru iki kuramı olan Kuantum Alan Kuramları ve Einstein’ın Genel Görelilik Kuramı tek bir Kuantum Kütle-çekim kuramında birleşebilirler mi gerçekten? İşte dünyanın en.ünlü iki fizikçisi, Stepnen Hawking {Zamanın Kısa Tarihi) ve Roger Penrose {Kralın Yeni Usu) bu soruyu tartışıyorlar.
Bundan altmış yıl önce Niels Bohr ve Albert Einstein içinde Kuantum Mekaniği’nin temelleri ile ilgili da ünlü ve uzun bir tartışma vardı. Einstein, Kuantum Mekaniği’nin tamamlanmış bir kuram olduğunu reddediyordu. O, bunu felsefi açıdan uygun görmeyerek, Bohr’un temsil ettiği Kopenhag Ekol’ünün Ortodoks yorumuna karşı sert bir savaş yürütmüştü.

Bir bakıma, Penrose ve Hawking içindeki tartışma, Einstein rolünü Penrose’un ve Bohr rolünü de Hawking’in üstlenmeleriyle, bu eski fikir ayrılığının uzantısıdır. Konular şimdi daha karmaşık ve geniş olmakla birlikte, eskiden de olduğu gibi, gene teknik fikirlerle felsefi bakış açılarının bir iç içeliğini yansıtmaktadır.

Sayfa Sayısı: 165

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Alfa Yayıncılık