1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Zamanın Kısa Tarihi Pdf indir

Zamanın Kısa Tarihi Pdf indir
0

Zamanın Kısa Tarihi pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Zamanın Kısa Tarihi kitap ile ilgili özet bilgiler. Zamanın Kısa Tarihi kitabı yazar Stephen Hawking tarafından kaleme alınmıştır. Zamanın Kısa Tarihi kitabı 13,5 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2017 ebatında olan Zamanın Kısa Tarihi kitabın Alfa Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Zamanın Kısa Tarihi pdf oku, Zamanın Kısa Tarihi PDF yandex, Zamanın Kısa Tarihi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Zamanın Kısa Tarihi PDF Oku

Zamanın Kısa Tarihi 1988 senesindeki ilk basımından bu yana geçen seneler içinde bilimsel yazın alanında bir başyapıt konumu kazandı. Kırk dile çevrildi ve dokuz milyonun üzerinde baskı yaparak dev bir ülkeler arası ün kazandı. Kitap o zamanda evrenin doğası ile ilgili öğrendiğimiz en son bilgiler göz önüne alınarak yazılmıştı, öte yandan o günden bu güne hem atom-altı dünyanın hem de büyük ölçekte evrenin gözlem teknolojilerinde müthiş ilerlemeler yaşandı. Bu yeni gözlemler Profesör Hawking’in kitabın ilk baskısında yaptığı kuramsal öngörülerin çoğunu doğrulayan nitelikteydi. Bu gözlemlere, evrenin başlangıcından 300.000 yıl sonrasını araştıran ve Hawking’in varlığını ileri sürdüği uzayzaman dokusundaki kırışıklıkları tespit eden Kozmik Ardalan Kâşifi COBE uydusunun son bulguları da dahildir. 

Kaleme aldığı özgün metne kendisinin son araştırmasından ve en son gözlemlerden edindiğimiz yeni gelişmeleri katma arzusuyla Hawking, kitabının elinizdeki son baskısı için yeni bir önsöz yazmakla kalmadı, bunun yanı sıra solucan delikleri ve zaman yolculuğuyla alakalı çok etkileyici çiçeği burnunda bir bölüm kaleme alarak kitabını güncelledi. 

 

 

 

“Canlı ve kışkırtıcı.. Hawking doğal bir öğretmen kabiliyetine sahip: kolay anlaşılır yazıyor, mizah katıyor ve günlük yaşamdan örnekler veriyor.”

 

– The New York Times

 

 

“Tekerlekli sandalyede oturmasına karşın Hawking’in zihni uzayın sonsuzluğunda her yere ulaşıyor ve evrenin gizemlerini açıklıyor.”

 

– Time

 

 

“Usta işi.”

 

– The Wall Street Journal