1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Zamanın Düzeni Pdf indir

Zamanın Düzeni Pdf indir
0

Zamanın Düzeni pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Zamanın Düzeni kitap ile ilgili özet bilgiler. Zamanın Düzeni kitabı yazar Carlo Rovelli tarafından kaleme alınmıştır. Zamanın Düzeni kitabı 168 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 20 ebatında olan Zamanın Düzeni kitabın 1. Basım Tellekt tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Zamanın Düzeni pdf oku, Zamanın Düzeni PDF yandex, Zamanın Düzeni PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Zamanın Düzeni PDF Oku

Zaman anlayışımız Boltzmann’dan Einstein’a, kuantum mekaniğinden görelilik temelli kütle çekimine kadar büyük dönüşümler geçirdi. Carlo Rovelli’ye göre de zaman değişik mekanlarde farklı hızda akar; geçmiş ve gelecek içinde sanılanın aksine aslında çok az fark mevcuttur ve şimdiki zaman uçsuz bucaksız evrende uçar gider. Yine de yazar için zamanın asıl sırrı başka bir yerdedir.

Zamanın Düzeni’nde bilim ve felsefeyi buluşturan Rovelli zamanı anlayabilmek için kendimiz üzerine, kendimizi anlayabilmek için de zaman üzerine düşünmemiz gerektiğini gösteriyor. Bunu yaparken de hem aydınlatıyor hem de teselli ediyor…

“Bizim zamanın kendisi bulunduğumuzu görmeye başladık. Bu alan biziz, nöronlarımızın bağlantıları içindeki bellekte bulunan izler tarafından açılan açıklığız. Biz belleğiz. Biz özlemiz. Gelmeyecek bir geleceğe karşı arzu duyuyoruz. Belleğin ve öngörünün açtığı bu alan, bizi belki arada bir endişelandıran ama özünde bir lütuf olan süredir.”