1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Yunan Mitolojisi-2 Cilt Takım Pdf indir

Yunan Mitolojisi-2 Cilt Takım Pdf indir
0

Yunan Mitolojisi-2 Cilt Takım pdf indir, türünde kaleme alınan Yunan Mitolojisi-2 Cilt Takım kitap ile ilgili özet bilgiler. Yunan Mitolojisi-2 Cilt Takım kitabı yazar Karl Kerényi tarafından kaleme alınmıştır. Yunan Mitolojisi-2 Cilt Takım kitabı 720 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 14 x 23 ebatında olan Yunan Mitolojisi-2 Cilt Takım kitabın 4. Basım Say Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Yunan Mitolojisi-2 Cilt Takım pdf oku, Yunan Mitolojisi-2 Cilt Takım PDF yandex, Yunan Mitolojisi-2 Cilt Takım PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Yunan Mitolojisi-2 Cilt Takım PDF Oku

Yunan Mitolojisi Tethys ile Okeanos’un birleşmesiyle başlayıp Odysseus’un Penelope’ye kavuşmasıyla sona eren bir mitler, masallar, öyküler bütününü ayrıntı kısmıyla aktarıyor ve inceliyor. Yazar kitabın birinci cildini tanrılara, ikinci cildini de kahramanlara ayırıyor.  Konuyla alakalı tüm bilgi, belge ve bulguları okurun görüşüne sunuyor. Bir mitin tek bir anlatımı ile yetinmeyip Yunanistan’ın farklı yörelerinde rastlanmış olan farklı anlatımlarına da yer veriyor. Mitlerin anlatımını Eski Yunan vazoları üzerindeki fotoğrafları inceleyerek yaptığı yorumlarla destekliyor. Kerenyi bu eserini geleceğin ozanlarına ve C. G. Jung ile Thomas Mann’a ithaf ediyor.

Almanca ilk basımları birkaç yıl arayla birer ayrı cilt halinde yapılmış bu eseri size iki cildi birleştirerek paylaşmak istedik.

 “Bu kitap genç yaşlı tüm antikçağ sevdalıları için tam bir armağan.”

— Erhart Kästner

 “Öykülerle dolu gerçek bir hazine, bir benzerine kolay kolay rastlayamayacağınız usta işi bir eser.”

— Thomas Mann