Pdf Kitap Arşivi

Yunan Mitleri Seti-Kutulu 2 Kitap Takım Pdf indir

Yunan Mitleri Seti-Kutulu 2 Kitap Takım pdf indir, türünde kaleme alınan Yunan Mitleri Seti-Kutulu 2 Kitap Takım kitap ile ilgili özet bilgiler. Yunan Mitleri Seti-Kutulu 2 Kitap Takım kitabı yazar Robert Graves tarafından kaleme alınmıştır. Yunan Mitleri Seti-Kutulu 2 Kitap Takım kitabı 888 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21,5 ebatında olan Yunan Mitleri Seti-Kutulu 2 Kitap Takım kitabın 1. Basım Kolektif Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Yunan Mitleri Seti-Kutulu 2 Kitap Takım pdf oku, Yunan Mitleri Seti-Kutulu 2 Kitap Takım PDF yandex, Yunan Mitleri Seti-Kutulu 2 Kitap Takım PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Yunan Mitleri Seti-Kutulu 2 Kitap Takım PDF Oku

Anadolu, Girit, Mezopotamya, Fenike ve Mısır’daki sözlü geleneklerin ürünü Yunan mitleri tarih boyunca hiç durmadan konu edilip işlenmiş, işlendikçe değişmiş, değiştirilmiş, yeni şekillere dönüşmüş ve bütün dünya çapında sanatı, edebiyatı, masalları, toplumsal yapıları ve gelenekleri etkilemiştir. Bu yolla tekrar tekrar karşımıza çıkan mitolojik karakterlerin, tanrıların, kahramanların; Zeus, İkaros, Metis, Kirke, Artemis ve bunun gibi yüzlercesinin asıl hikâyesi nedir? İnsana, tanrıların dünyasında dünyevi olana dair ne söylerler?

Robert Graves muazzam bir kaynak yelpazesinden faydalanarak bitirdiğı bu kapsamlı çalışmasında Yunan mitlerinin tamamını basit bir anlatı formunda, maddeler halinde bir araya getiriyor, onları tarihteki çeşitli mit yazarlarının farklı anlatımlarıyla ve farklı kültürlerin mitolojileriyle ilişkilendirerek aktarıyor. Her bir maddeye düştüğü kendi ayrıntılı notlarında, mitlerin yorum poblemlerinı, zaman içinde uğradıkları değişimleri tarihsel, politik ve antropolojik açılardan ve çağdaş araştırmalar ışığında eleştirel bir incelemeye tabi tutuyor.

Yunan mitolojisini konu alan ilk modern ansiklopedik çalışma olarak kabul gören iki ciltlik Yunan Mitleri ilk yayımlandığı tarihten bu yana çevrildiği yirmiye yakın dilde alanın uzman kişilerı kadar mitolojiye ilgi duyan okurlar için de klasikleşmiş bir kaynak haline gelmiştir.

Robert Graves’in Yunan Mitleri Türkçede ilk kez 2004 senesinde Say Yayınları tarafından Uğur Akpur’un çevirisiyle yayımlanmıştır. Bu yeni baskısının hazırlık aşamasında mevcut çeviride mühim miktarda editöryal değişiklik ve düzelti yapılmıştır. Yirmiye yakın dile çevrilmiş, Yunan mitlerinin ölümsüz hikâyelerini eksiksiz bir araya getiren bu klasikleşmiş çalışmayı yenilenmiş baskısıyla okurlarla buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu