Ders Kitapları

Yüksek Dağlardan Gelen Şifa-Mumiyo Pdf indir

Yüksek Dağlardan Gelen Şifa-Mumiyo pdf indir, Sağlık türünde kaleme alınan Yüksek Dağlardan Gelen Şifa-Mumiyo kitap ile ilgili özet bilgiler. Yüksek Dağlardan Gelen Şifa-Mumiyo kitabı yazar M. Ender Saraç tarafından kaleme alınmıştır. Yüksek Dağlardan Gelen Şifa-Mumiyo kitabı 13,5 x 19,5 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Yüksek Dağlardan Gelen Şifa-Mumiyo kitabın Hayykitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Yüksek Dağlardan Gelen Şifa-Mumiyo pdf oku, Yüksek Dağlardan Gelen Şifa-Mumiyo PDF yandex, Yüksek Dağlardan Gelen Şifa-Mumiyo PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Yüksek Dağlardan Gelen Şifa-Mumiyo PDF Oku

Genelde bir şifalı madde uzun süreden beri varsa ve gerçekten fazla sayıda insan geleneksel olarak kullandıysa güvenilirliği daha yüksektir. Ayurveda tıbbında birden fazla şifalı bitki, baharat, çay, macun gibi doğal maddeler binlerce yıldan beri doğal olarak kullanılmaktadır. Bunlardan en enteresan ve denenmiş olan bir tanesi de Mumiyo’dur, o bölgede kullanıldığı adıyla Shilajit’dir.

Mumiyo, Himalaya Dağları’nda milyonlarca yıl içinde bir araya gelen fosillerin kayalardan dışarı sızan doğal bir maddesidir. Tabii ki bu maddenin çıkarılması ve saklanması, hijyenik bir şekle dönüştürülmesi ve bir preperatın içinde bulunması bi hayli mühimdir.

Mumiyo, başta Rusya olmak üzere eski Sovyet ülkelerinde bilinen ve sıklıkla kullanılan bir maddedir. Aslını söylemek gerekirse tek bir hastalığa karşı kullanılmak yerine hem koruyucu hekimlikte hem de tedavi maksadıyla sıklıkla kullanılmıştır.

Bu minik kitapçıkta Mumiyo’nun nasıl kullanılması gerektiğini, nelere yaradığını siz değerli okurlarımıza aktarmaya çalışacağım.

Bütün okuyuculara sağlıklı keyifli güzel günler dilerim…

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu