1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Yuan Huan’ın Kulübesi Pdf indir

Yuan Huan’ın Kulübesi Pdf indir
0

Yuan Huan’ın Kulübesi pdf indir, Gençlik 10+ Yaş türünde kaleme alınan Yuan Huan’ın Kulübesi kitap ile ilgili özet bilgiler. Yuan Huan’ın Kulübesi kitabı yazar Miyase Sertbarut tarafından kaleme alınmıştır. Yuan Huan’ın Kulübesi kitabı 13,5 x 19,5 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2019 ebatında olan Yuan Huan’ın Kulübesi kitabın Türkçe Tudem Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Yuan Huan’ın Kulübesi pdf oku, Yuan Huan’ın Kulübesi PDF yandex, Yuan Huan’ın Kulübesi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Yuan Huan’ın Kulübesi PDF Oku

Ezber bozan kalemiyle çocuk ve gençlik edebiyatımıza birden fazla yenilikçi eser kazandıran Miyase Sertbarut’un, okumaya mesafeli duran çocuklardan esinlenerek yazdığı Yuan Huan’ın Kulübesi, beş mucizevi hikâyeyi dikkat çekici bir üst kurguyla birleştiren, merak uyandırıcı bir roman.

Başta kitapların renkli dünyasına ısınamayanlar olmak üzere, 9 yaşını aşmış her yaştan okurunu gözü pek bir hikâye avcısına dönüştürmeyi vadeden bu heyecan dolu serüven; yerel ile evrenseli, geleneksel ile dijitali bir araya getirerek, zamanı ve mekânı genişleten, enfes bir anlatım sunuyor.

“Herkesin bir hikâyesi mevcuttur,” düşüncesi izleğinde, çocukları eleştirel okumaya yönlendiren Yuan Huan’ın Kulübesi; hikâyelerin ölümsüzlüğüne vurgu yaparak, aslolanın onları aktarma metotlarıni çoğaltmak ve geleceğe taşımak olduğunu savunuyor.

İlhami, oyun olsun diye girdiği bir telefon kulübesinin ahizesinden enteresan hikâyeler dinlemeye başlar. Geçmiş ile bugün içinde sıkışıp kalan işçi çocukların, parmaklıklar ardında büyüyen çocukların, hatta okula gitmek istedikleri halde gidemeyen çocukların gizemli hayatlarına tanıklık eden kahramanımızın aklına göz alıcı bir fikir gelir. Dinlediği hikâyeleri Türkçe ödevi için kullanacaktır. Kitap okumayı sevmeyen İlhami için işler yoluna girmiş gibidir. Lakin unuttuğu mühim bir ayrıntı mevcuttur. Ya okuduğu kitabı okula getirmesini isteseler? Peki, adını Yuan Huan olarak uydurduğu Çinli bir yazar gerçekte var mıdır? Bant kaydı sandığı sesin ardında yatan sır nedir? İlhami’nin zihni son hikâyeye kadar karmakarışıktır. Yoksa, anlattığı yalanlara artık kendi de mi inanmaktadır?..

İçindeki gizli hikâyeciyi, Çinli yazar Yuan Huan’a atfettiği ters köşe hikâyeler ile açığa çıkaran Miyase Sertbarut, İlhami’yi ve dolaylı olarak bütün okurlarını esrarengiz bir edebiyat evrenine konuk ederek, benzersiz bir kitap deneyimi yaşatıyor.

Çok katmanlı metnini daha da derinleştirmek adına aralara gizem tohumları serpiştirmekten kendini alıkoyamayan yazar, Yuan Huan’ın Kulübesi’nde yanıtını aradığı yanıtsız sorularıyla okurunun kitapla olan etkileşimini arttırıyor ve geniş geniş düşündürüyor.