Pdf Kitap Arşivi

Yenilenebilir Enerji Yatırımlarında Alternatif Bir Model-Yenilenebilir Enerji Üretim Kooperatifleri Pdf indir

Yenilenebilir Enerji Yatırımlarında Alternatif Bir Model-Yenilenebilir Enerji Üretim Kooperatifleri pdf indir, Ekoloji/Çevre Bilim türünde kaleme alınan Yenilenebilir Enerji Yatırımlarında Alternatif Bir Model-Yenilenebilir Enerji Üretim Kooperatifleri kitap ile ilgili özet bilgiler. Yenilenebilir Enerji Yatırımlarında Alternatif Bir Model-Yenilenebilir Enerji Üretim Kooperatifleri kitabı yazar Gülsüm Gözde Durmaz Ayanoğlu tarafından kaleme alınmıştır. Yenilenebilir Enerji Yatırımlarında Alternatif Bir Model-Yenilenebilir Enerji Üretim Kooperatifleri kitabı 16 x 23 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Yenilenebilir Enerji Yatırımlarında Alternatif Bir Model-Yenilenebilir Enerji Üretim Kooperatifleri kitabın Türkçe Cinius tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Yenilenebilir Enerji Yatırımlarında Alternatif Bir Model-Yenilenebilir Enerji Üretim Kooperatifleri pdf oku, Yenilenebilir Enerji Yatırımlarında Alternatif Bir Model-Yenilenebilir Enerji Üretim Kooperatifleri PDF yandex, Yenilenebilir Enerji Yatırımlarında Alternatif Bir Model-Yenilenebilir Enerji Üretim Kooperatifleri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Yenilenebilir Enerji Yatırımlarında Alternatif Bir Model-Yenilenebilir Enerji Üretim Kooperatifleri PDF Oku

“Kooperatif yapmak, maddi ve manevi kuvvetleri, zeka ve maharetleri birleştirmektir.”

 – Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK-

Temelinde işbirliği anlayışı bulunan, bireylerin ve toplumun ekonomik, sosyal ve sürdürülebilir kalkınması yönünden oldukça önem taşıyan kooperatifler, zaman içinde değişen ihtiyaç ve şartlara göre ilke ve değerlerini yenileyen ve bir çok ülkede enerji gibi farklı alanlarda başarıyla uygulanan bir işletme modeli haline gelmiştir.

1929’da yaşanan ekonomik kriz sonrası ABD’de başlayan, 1973’deki petrol krizi ile özellikle Avrupa ülkelerinde vatandaşların krizle savaşan ülkelerine destek olma gayreti, bulunduğu ve içinde bulunduğu bölgeye duyduğu aidiyet hissi ve bu aidiyet hissinin vermiş olduğu toplumsal sorumluluk bilinci sayesinde yenilenebilir kaynaklar çevredeki insanlar tarafından kurulan kooperatifler aracılığıyla yönetilmiş ve ülke enerji politikalarına mühim katkılar sağlanmıştır.

Bu nedenle, yenilenebilir enerji kooperatiflerinin başta ülkesine ardından ortaklarına ve bulunduğu bölgeye hizmet eden, çevre dostu, ülke enerji arz güvenliği ve verimlilik oranlarının yükseltilmesine, istihdam oluşturulmasına, yerli ve milli kaynakların yerinde değerlendirilmesi ile ülke enerji açığının azaltılmasına mühim katkılar sağladığı kabul edilmektedir. Türkiye’de de 2013 senesinden bu yana yenilenebilir enerji kooperatifçiliğinin geliştirilmesine yönelik mühim çalışmalar yapılmış ve vatandaş üzerinde kendi enerjisini kooperatifle üretebilme farkındalığı oluşmuştur.

Kitap, dünden bugüne yenilenebilir enerji üretim kooperatifleri, başarılı ülke emsallari ile Türkiye’de uygulanabilirliği ve bugünkü durumu ile ilgili ayrıntılı bilgiler barındırmaktadır.  

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu