1. Anasayfa
  2. Ders Kitapları

Yeni Nesil Öğretmen Olmak Pdf indir

Yeni Nesil Öğretmen Olmak Pdf indir
0

Yeni Nesil Öğretmen Olmak pdf indir, Kişisel Gelişim türünde kaleme alınan Yeni Nesil Öğretmen Olmak kitap ile ilgili özet bilgiler. Yeni Nesil Öğretmen Olmak kitabı yazar Metin Özdamarlar tarafından kaleme alınmıştır. Yeni Nesil Öğretmen Olmak kitabı 176 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Yeni Nesil Öğretmen Olmak kitabın 1. Basım Timaş Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Yeni Nesil Öğretmen Olmak pdf oku, Yeni Nesil Öğretmen Olmak PDF yandex, Yeni Nesil Öğretmen Olmak PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Yeni Nesil Öğretmen Olmak PDF Oku

Eğitim durmadan değişiyor, dönüşüyor. 21. yüzyıl öğrencisinden beklentilerimiz önceki dönemlerin öğrencilerinden beklenenlerden fazla daha farklı. Bu yüzyıl problem çözebilen, eleştirel düşünebilen, hayal kurabilen, sorumluluk alabilen girişimci öğrenciler istiyor.

Z ve Alfa kuşağı öğrencilerini eskinin alışılmış eğitim modellerine mahkûm etmek, onların bu potansiyellerini açığa çıkarmalarına ve kendilerini keşfetmelerine engel olmak demek. Hâl böyleyken öğretmenlerin çağın gerektirdiği yetkinliklerle donanması, değişen öğrenci profilinin gereksinimlerine yanıt vermesi ve döneme uygun bir eğitim ortamı oluşturması elzem. 

Teknolojiyle şekillenen yeni iletişim kanalları öğrencilerin bütün dünyasını belirlerken öğretmenlere düşen, onlarla doğru frekanslarda iletişim kurmaktır. Tamamen teknolojiye değil, teknolojiyi tercih ederek öğretmeye odaklanmaktır. Kültürel ve tarihî değerlerimizi ön planda tutmak, öğrencileri dış dünya çapında başarılı kılacak özelliklerle donatmaktır. Günün sonunda eğitimcilere düşen erdemli, öğrenmeyi öğrenmiş, analiz kabiliyetine sahip, kendini geliştirebilen ve dünyaya hassas bireyler yetiştirmektir.

Tecrübeli eğitimci ve yazar Metin Özdamarlar’ın kendi tecrübeleriyle seneler süren titiz incelemelerinı harmanladığı Yeni Nesil Öğretmen Olmak, “teknoloji” neslini eğiten günümüz eğitimcilerine mesleki yaşamları boyunca rehber olacak bir başucu kitabı.