Pdf Kitap Arşivi

Yeni Gerçeğimiz Sürdürülebilirlik Pdf indir

Yeni Gerçeğimiz Sürdürülebilirlik pdf indir, Ekoloji/Çevre Bilim türünde kaleme alınan Yeni Gerçeğimiz Sürdürülebilirlik kitap ile ilgili özet bilgiler. Yeni Gerçeğimiz Sürdürülebilirlik kitabı yazar Gülin Yücel Levent Kurnaz tarafından kaleme alınmıştır. Yeni Gerçeğimiz Sürdürülebilirlik kitabı sayfadan oluşmakta olup ile basılmıştır. ebatında olan Yeni Gerçeğimiz Sürdürülebilirlik kitabın Yeni İnsan Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Yeni Gerçeğimiz Sürdürülebilirlik pdf oku, Yeni Gerçeğimiz Sürdürülebilirlik PDF yandex, Yeni Gerçeğimiz Sürdürülebilirlik PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Yeni Gerçeğimiz Sürdürülebilirlik PDF Oku

Öyle kavramlar mevcuttur ki yok olmaya yüz tuttuklarında, esasında en fazla ihtiyaç duyuldukları zamanlardır. İnsanlık, bugününü önceden hiç duyulmamış olgularla oluşturmaz; geçmişin aynasından dökülen farklı parçaları, tıpkı bir yapboz gibi yeniden bir araya getirerek kurgular.

Bu kavramlardan birisi olan “Sürdürülebilirlik”, 70’lerin başında bazı düşünürlerin gidişatı ve varlıkların durumunu sorgulamasıyla gündeme geldi. Elbette malum çevreler bu hayati öneme sahip kavramın içini boşaltmak için elinden geleni yaptı ve tabii ki bunun sonucu olan iklim krizi; gezegenin, bitkilerin, hayvanların ve bireylerin varlığını tehdit etmeye başladı.

Yeni İnsan Yayınevi olarak, sürdürülebilirlik kavramının içinin boşaltılmasına asla razı olmadık. İklim krizinin hepimizin birincil gündemi ve meselesi olması gerektiğini yorulmadan dillendirdik.

Gülin Yücel ve Levent Kurnaz aynı endişelarla ve güneş gibi parlayan umutlarla, bu kıymetli metni uzun bir zamanda kurguladı. Ve sürdürülebilirliğe hak ettiği değeri vermenin ötesinde, hayati kıymetini iade etmek ve iklim krizini tersine çevirmek için müthiş bir mücadelenin içindeler.

Şimdi okurlarımızı bu hassaslığa, birlikte kuracağımız pırıl pırıl bir geleceğe ve harekete geçmeye davet ediyorlar. Umuyoruz ki okurlarımız bu bir söze, bin söz katarlar.
“Uzun vadeli çevresel ve toplumsal faydanın nasıl yaratılabileceğini farklı yönlerden ele alan ve iklim krizi başta olmak üzere küresel sorunlarla karşılaşmada bilinmesi gerekenleri basit ve yalın bir dille anlatan bu umut verici eseri yediden yetmişe herkese tavsiye ederim.”
-Dr. İzel Levi Coşkun, Mazars Denge CEO ve Sürdürülebilirlik Elçisi

“Bu kitap doğa – insan ilişkisinin bir yaşam şekiline dönüşebileceğinin ve doğayla uyum içinde yaşamayı başarabileceğimizin yollarını, poblemlerin tespitinden çözüm önerilerine kadar geniş bir yelpazede sunuyor. Bize kalansa bir yerden başlamak”. -Emine Erdem, KAGİDER Başkanı

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu