1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Yeni Başlayanlar İçin Kaligrafi 1 – Çalışma Defteri Pdf indir

Yeni Başlayanlar İçin Kaligrafi 1 – Çalışma Defteri Pdf indir
0

Yeni Başlayanlar İçin Kaligrafi 1 – Çalışma Defteri pdf indir, Sanat Tarihi ve Kuramı türünde kaleme alınan Yeni Başlayanlar İçin Kaligrafi 1 – Çalışma Defteri kitap ile ilgili özet bilgiler. Yeni Başlayanlar İçin Kaligrafi 1 – Çalışma Defteri kitabı yazar Kolektif tarafından kaleme alınmıştır. Yeni Başlayanlar İçin Kaligrafi 1 – Çalışma Defteri kitabı 112 sayfadan oluşmakta olup Kuşe ile basılmıştır. 19 x 27 ebatında olan Yeni Başlayanlar İçin Kaligrafi 1 – Çalışma Defteri kitabın 1. Basım İnkılab Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Yeni Başlayanlar İçin Kaligrafi 1 – Çalışma Defteri pdf oku, Yeni Başlayanlar İçin Kaligrafi 1 – Çalışma Defteri PDF yandex, Yeni Başlayanlar İçin Kaligrafi 1 – Çalışma Defteri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Yeni Başlayanlar İçin Kaligrafi 1 – Çalışma Defteri PDF Oku

Kaligrafi eğitimi, hoca ile öğrencinin birebir çalıştığı ve diğer sanat dallarındaki eğitimlere göre çok daha zor ve uzun süreli bir eğitimdir. “Sürekli tekrar ile öğrenme” olarak da tabir edebileceğimiz bu öğrenim sürecinde harf ölçü ve formları tam anlamıyla öğrenilene kadar tekrar tekrar yazarak çalışmak gerekir. Sanat, taklitle başlayıp zaman içinde gelişen bir olgudur. İlk derslerden bu yana örnek dersler iyice incelenmeli, sabırla ve gayretle çalışmalara devam edilmelidir.

Kaligrafi çalışmak için temelde üç malzemeye ihtiyaç mevcuttur: Kalem, kâğıt ve mürekkep. Doğru kalem ve uygun mürekkep temin edildikten sonra çalışma rahatlığı sağlayan bir çalışma defterine dersler esnasında hep ihtiyaç duyulmuştur. “Yeni Başlayanlar İçin Kaligrafi Çalışma Defteri”nin bu ihtiyacı karşılamada mühim bir boşluğu dolduracağını bekliyoruz.

Kaligrafi çalışmaları için özel olarak hazırlanmış olan bu defter “Yeni Başlayanlar İçin Kaligrafi” adlı kitabımızın çalışma konuları esas alınarak hazırlanmıştır. Söz konusu kitabımızın “Harfler” bölümlerinin öğreniminde kullanılması temel amaçtır. Bu defter 3 mm. alanınde kesik uçlu bir kalem ile çalışılmak üzere hazırlanmış olup harf yükseklikleri ve meyillerini gösterir kılavuz çizgileri ile desteklenmiştir. Defterin kullanımına geçmeden önce kitabımızın kalem açısı, kalem hakkı ve temel çizgi çalışmaları gibi alakalı bölümleri dikkatle incelenmelidir.