1. Anasayfa
  2. Ders Kitapları

Yeni Başlayanlar için Akademik Proje Hazırlama Teknikleri Pdf indir

Yeni Başlayanlar için Akademik Proje Hazırlama Teknikleri Pdf indir
0

Yeni Başlayanlar için Akademik Proje Hazırlama Teknikleri pdf indir, Üniversite Ders Kitapları türünde kaleme alınan Yeni Başlayanlar için Akademik Proje Hazırlama Teknikleri kitap ile ilgili özet bilgiler. Yeni Başlayanlar için Akademik Proje Hazırlama Teknikleri kitabı yazar Enes Akyüz tarafından kaleme alınmıştır. Yeni Başlayanlar için Akademik Proje Hazırlama Teknikleri kitabı 80 sayfadan oluşmakta olup Kuşe ile basılmıştır. 16,5 x 23,5 ebatında olan Yeni Başlayanlar için Akademik Proje Hazırlama Teknikleri kitabın 1. Basım Nobel Tıp Kitabevleri tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Yeni Başlayanlar için Akademik Proje Hazırlama Teknikleri pdf oku, Yeni Başlayanlar için Akademik Proje Hazırlama Teknikleri PDF yandex, Yeni Başlayanlar için Akademik Proje Hazırlama Teknikleri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Yeni Başlayanlar için Akademik Proje Hazırlama Teknikleri PDF Oku

Kitabın temel amacı akademik projenin nasıl hazırlandığını kolay bir şekilde bir dille ifade ederek proje hazırlayacak akademisyen adaylarına başucu materyali olmaktır. Yedi konu başlığından bir araya gelen kitapta ilk kez mühim Türkçe yazım kaideleri konusu işlenmektedir. Bunun nedeni Türkçeyi doğru kullanmanın proje yazmadaki anahtar unsur olmasıdır. Daha sonra e-posta gönderimi hipotez geliştirme bir makaleye ulaşım ve alakalı literatürdeki makalenin uzman yazarına ulaşmak gibi akademik proje geliştirmenin etrafındaki parametreler tanımlanacaktır. En mühim kısım olarak projenin bileşenleri örnek bir hipotez üzerinden ele alınarak sıra sıra geniş bir şekilde bir biçimde nasıl yazılması gerektiği anlatılacaktır. Ayrıca TÜBİTAK tarafından farklı alanlarda kabul edilmiş örnek projelerin bileşenleri sıra sıra analiz edilerek kitapta sunulacaktır. Kitabın son konusu ise kısaca yazarın önerilerinden buluşmaktedir.
Bu kitap akademik proje yazmaya başlayanlar için çok büyük bir motivasyon unsuru olmakla birlikte güçlü de bir bilimsel proje hazırlama kaynağı olacaktır. Ana hedef yeni başlayan genç dimağların geliştirdikleri ciddi hipotezleri iyi ifade ederek alakalı proje birimlerinden destek almalarını sağlamak ve dolaylı yoldan akademik camiada tutunmalarını sağlamaktır.