Ders Kitapları

YDS Fransızca Pdf indir

YDS Fransızca pdf indir, Sınav Kitapları türünde kaleme alınan YDS Fransızca kitap ile ilgili özet bilgiler. YDS Fransızca kitabı yazar Yusuf Bolat tarafından kaleme alınmıştır. YDS Fransızca kitabı 19 x 27 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2019 ebatında olan YDS Fransızca kitabın Delta Kültür-Eğitim tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda YDS Fransızca pdf oku, YDS Fransızca PDF yandex, YDS Fransızca PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

YDS Fransızca PDF Oku

YDS Hazırlık Fransızca kitabı üç ana bölümden buluşmaktedir. İlk bölüm sözcük bilgisine ayrılmıştır. Sınavda ölçülmesi hedeflenen, adayın Fransızcadaki ad, sıfat, belirteç, eylem ve deyimlere ilişkin bilgisinin artırılması amaçlanmıştır. Bu amaçla önceki senelerda çıkmış sınav soruları gözden geçirilmiş, yanıt seçeneği olmuş yahut seçenekler içinde yer almış sözcüklerin dizelgeleri çıkarılmıştır. Özellikle bu sözcüklerin öğrenilmesi maksadıyla seçeneklerde bunların bulunduğu testler hazırlanmış ve sunulmuştur. Buna ek olarak, herhangi bir Fransızca metinde yer alma olasılığı yüksek miktarda olan değişim dönüşüm söyleyen eylemlerin, nedenten yola çıkarak sonuç yahut sonuçtan yola çıkarak neden belirtmeye yarayan eylemlerin, deyimlerde kullanılma çok fazları yüksek miktarda olan prendre, mettre, faire, tenir gibi eylemlerin dizelgeleri hem örnekli hem Türkçe açıklamalı olarak sunulmuş, sınava hazırlananların bunları kalıcı bir biçimde öğrenebilmeleri için her bir sözcük kümesi için özel testlere yer verilmiştir.

İkinci bölüm bütünüyle temel nitelikli dilbilgisi konularının gözden geçirilmesine ayrılmıştır. Her bir konu kısaca betimlendikten ve çizelgeler halinde sunulduktan sonra her birinin çözümü için ipuçları açıklanmıştır. Tüm konuların sonunda kalıcı öğrenmeye katkıda bulunacak testler sunulmuştur.

Üçüncü bölümde diğer soru türleri betimlenmiş ve çözüme yönelik ipuçları açıklanmıştır. Bu amaçla, sorular renklendirilmiş ve açıklamaların anlaşılma olasılığı artırılmıştır. Üçüncü bölümün sonunda bir de deneme sınavı bulunmaktadır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu