1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Yazmalara Göre Kerem ile Aslı Hikayesi ve Raif Yelkenci Nüshası Pdf indir

Yazmalara Göre Kerem ile Aslı Hikayesi ve Raif Yelkenci Nüshası Pdf indir
0

Yazmalara Göre Kerem ile Aslı Hikayesi ve Raif Yelkenci Nüshası pdf indir, türünde kaleme alınan Yazmalara Göre Kerem ile Aslı Hikayesi ve Raif Yelkenci Nüshası kitap ile ilgili özet bilgiler. Yazmalara Göre Kerem ile Aslı Hikayesi ve Raif Yelkenci Nüshası kitabı yazar Tuğrul Balaban tarafından kaleme alınmıştır. Yazmalara Göre Kerem ile Aslı Hikayesi ve Raif Yelkenci Nüshası kitabı 335 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Yazmalara Göre Kerem ile Aslı Hikayesi ve Raif Yelkenci Nüshası kitabın 1. Basım Kesit Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Yazmalara Göre Kerem ile Aslı Hikayesi ve Raif Yelkenci Nüshası pdf oku, Yazmalara Göre Kerem ile Aslı Hikayesi ve Raif Yelkenci Nüshası PDF yandex, Yazmalara Göre Kerem ile Aslı Hikayesi ve Raif Yelkenci Nüshası PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Yazmalara Göre Kerem ile Aslı Hikayesi ve Raif Yelkenci Nüshası PDF Oku

Halk bilgisi mitolojik zamanlardan mirastır. Toplumların sevinci-hüznü, korkusu-cesareti, öfkesi-sabrı; dünyaya, doğaya ve ötekiye bakışı bu irfan hazinesinin içinde saklıdır. Atalar, tecrübe ederek doğruluğuna şüphe götürmez bir biçimde inandıkları her ne varsa kendinden sonra gelenlere aktararak geleneği yaşatmak ve bu yolla kendileri de yaşamak isterler. Öyleyse kişi atalarının mirası ile şekillenerek yeniden atalarına dönüşür ve döngü sürekli olarak tekrar eder. Buna kültür adı verilir ki taşa kazımaktan, resmini yapmaktan ve yazı ile nakletmekten önce var olan en kuvvetli iletişim aracı ‘söz’ ile aktarılır. Anlatımın en doğal aracı olan söz kutsaldır ve ritüel bir tavırdır.

Sözlü anlatım esasına bağlı mitoloji, destan, efsane ve masal türleri ile birlikte ulusun kıymetli kültürünü, inancını ve bilgisini nakleden halk hikâyeleri sonradan yaşanan bir tür olarak diğerlerinden parçalar taşır. Daha çok aşkın hikâyesi olarak âit bulunduğu toplumun nasıl sevdiğini nakleder. Halk hikâyelerinin çoğundan farklı olarak üst sınıftan bir erkek reayadan bir kıza âşık olur ve bu kez sorun zenginlik, güç veya sınıf değil inançtır. Hikâye, Müslüman bir Türk gencinin Hristiyan bir Ermeni kıza aşkı ile çıktığı yolculuğun öyküsüdür.