1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Yaşlandıkça Hayat Neden Çabuk Geçer Pdf indir

Yaşlandıkça Hayat Neden Çabuk Geçer Pdf indir
0

Yaşlandıkça Hayat Neden Çabuk Geçer pdf indir, Bilim Tarihi ve Felsefesi türünde kaleme alınan Yaşlandıkça Hayat Neden Çabuk Geçer kitap ile ilgili özet bilgiler. Yaşlandıkça Hayat Neden Çabuk Geçer kitabı yazar Douwe Draaisma tarafından kaleme alınmıştır. Yaşlandıkça Hayat Neden Çabuk Geçer kitabı 3. Basım sayfadan oluşmakta olup 2008 ile basılmıştır. Türkçe ebatında olan Yaşlandıkça Hayat Neden Çabuk Geçer kitabın Metis Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Yaşlandıkça Hayat Neden Çabuk Geçer pdf oku, Yaşlandıkça Hayat Neden Çabuk Geçer PDF yandex, Yaşlandıkça Hayat Neden Çabuk Geçer PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Yaşlandıkça Hayat Neden Çabuk Geçer PDF Oku

Bellek, sakladığı anılar hususunda “canı nereye isterse oraya oturan bir köpek gibi” keyfi midir? Yakın geçmişteki anılarımızı doğru düzgün hatırlayamazken, nasıl olup da en eski anılarımızı daha dün olmuşçasına net bir biçimde hatırlarız? Ölüm anında yaşamımız neden “bir film şeridi gibi” gözlerimizin önünden geçer? Belleğin zaman algımız üzerindeki etkisi nedir? Çocukluğumuzda bir ay gibi bir zaman dilimi bize son derece uzun gelirken, yaşlandığımızda aylar ve seneler nasıl olup da biz anlamadan geçip gider?

Daha önce Bellek Metaforları adlı yapıtını paylaşımı yaptığımız Douwe Draaisma, otobiyografik belleğin işleyişini incelediği bu kışkırtıcı kitapta, dünyayı ve kendimizi algılayış şekilimize ilişkin birden fazla enteresan soruya yanıt arıyor. Bir akademisyen titizliği ve şair hassaslığıyla kaleme alınmış bu eserde dejavu, ölüm anında yaşananlar, “aptal dâhi”lerin zihin yapısı ve şiddetli travmaların bellek üzerindeki etkisi gibi sıradışı fenomenler mercek altına yatırılıyor.Yaşlandıkça Hayat Neden Çabuk Geçer akıcı anlatımıyla bir edebiyat eseri gibi okunan, okura hem bilimsel hem de bireysel düzeyde seslenen başarılı bir çalışma.

Sayfa Sayısı: 312

Baskı Yılı: 2012

Dili: Türkçe
Yayınevi: Metis Yayıncılık