1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Yaşanmaz Bir Dünya – Isınma Sonrasında Hayat Pdf indir

Yaşanmaz Bir Dünya – Isınma Sonrasında Hayat Pdf indir
0

Yaşanmaz Bir Dünya – Isınma Daha sonra Hayat pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Yaşanmaz Bir Dünya – Isınma Daha sonra Hayat kitap ile ilgili özet bilgiler. Yaşanmaz Bir Dünya – Isınma Daha sonra Hayat kitabı yazar David Wallace-Wells tarafından kaleme alınmıştır. Yaşanmaz Bir Dünya – Isınma Daha sonra Hayat kitabı 336 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 14 x 21 ebatında olan Yaşanmaz Bir Dünya – Isınma Daha sonra Hayat kitabın 1. Basım Domingo Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Yaşanmaz Bir Dünya – Isınma Daha sonra Hayat pdf oku, Yaşanmaz Bir Dünya – Isınma Daha sonra Hayat PDF yandex, Yaşanmaz Bir Dünya – Isınma Daha sonra Hayat PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Yaşanmaz Bir Dünya – Isınma Daha sonra Hayat PDF Oku

Durum çok kötü, sandığınızdan da beter. İklim değişikliğinin yavaş ilerlediği hikâyesi bir peri masalı, aslında hiç olmadığını anlatan masal kadar habis belki de. Ve eğer siz yalnızca deniz düzeysinin yükselmesinden endişeleniyorsanız, buzdağının yalnızca ucunu görüyorsunuz demektir.

Artan sıcaklıklar, kıtlık, sel baskınları, salgın hastalıklar, ormansızlaşma, buzulların erimesi, ekonomik gerileme ve bunların bununla birlikte getireceği yıkım… İşte başımıza geleceklerin kısa bir özeti. Ve hepsi de sandığımızdan daha bi hayli hızlı yaşanacak. Eğer milyarca insanın yaşam şeklinde devrim niteliğinde bir değişiklik yapmazsak, içinde bulunduğumuz yüzyılın sonunda gezegenin çok büyük bir kesimi yaşanmaz hale gelecek, kalanında ise yaşam koşulları bi hayli zorlayıcı olacak.

David Wallace-Wells, Guardian gazetesinin “çağı tanımlayan kitap” olarak nitelediği Yaşanmaz Bir Dünya’da son bilimsel çalışmalardan faydalanarak bizleri yakın geleceğimizle tanıştırıyor. O geleceğin, içinde yaşayanlara nasıl görüneceği –ısınmanın küresel politikayı nasıl dönüştüreceği, böyle bir dünyada teknolojinin ve doğanın ne anlama geleceği, kapitalizmin sürdürülebilirliği ve insanın ilerleyişinin tuttuğu yol– üzerine kafa yoruyor.

Yaşanmaz Bir Dünya bunun yanı sıra bir harekete geçme çağrısı. Dünya tarihi boyunca salınmış toplam karbon miktarının yarısından fazlasını son otuz yılda atmosfere bıraktığımızı düşünürsek, yalnızca bir kuşak içinde gezegeni bu hale getirmişiz demektir. Ve tüm bu felaketleri önleme sorumluluğu yine tek bir kuşağın omuzlarında. O kuşak, bizim kuşağımız.

“Çağı tanımlayan kitap.” Matt Haig, Guardian