1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Yaşamın Şifresini Değiştirmek – Gen Düzenleme Geleceğimizi Nasıl Yeniden Yazacak? Pdf indir

Yaşamın Şifresini Değiştirmek – Gen Düzenleme Geleceğimizi Nasıl Yeniden Yazacak? Pdf indir
0

Yaşamın Şifresini Değiştirmek – Gen Düzenleme Geleceğimizi Nasıl Yeniden Yazacak? pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Yaşamın Şifresini Değiştirmek – Gen Düzenleme Geleceğimizi Nasıl Yeniden Yazacak? kitap ile ilgili özet bilgiler. Yaşamın Şifresini Değiştirmek – Gen Düzenleme Geleceğimizi Nasıl Yeniden Yazacak? kitabı yazar Nessa Carey tarafından kaleme alınmıştır. Yaşamın Şifresini Değiştirmek – Gen Düzenleme Geleceğimizi Nasıl Yeniden Yazacak? kitabı 192 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Yaşamın Şifresini Değiştirmek – Gen Düzenleme Geleceğimizi Nasıl Yeniden Yazacak? kitabın 1. Basım Say Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Yaşamın Şifresini Değiştirmek – Gen Düzenleme Geleceğimizi Nasıl Yeniden Yazacak? pdf oku, Yaşamın Şifresini Değiştirmek – Gen Düzenleme Geleceğimizi Nasıl Yeniden Yazacak? PDF yandex, Yaşamın Şifresini Değiştirmek – Gen Düzenleme Geleceğimizi Nasıl Yeniden Yazacak? PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Yaşamın Şifresini Değiştirmek – Gen Düzenleme Geleceğimizi Nasıl Yeniden Yazacak? PDF Oku

Biz insanlar binlerce yıl önce bazı bitki ve hayvan türlerini evcilleştirmeye girişerek uygarlığın temelini attık. Evcilleştirirken aslında bu canlı türlerinin “genleriyle oynadık”. Önce uygun bireyleri seçip çiftleştirerek, daha çok tane veren buğday başakları, daha çok süt veren koyunlar elde ettik, kurdu köpeğe dönüştürdük. Daha sonra modern bilim sayesinde bu canlıların genetik şifrelerine doğrudan müdahale etmeye başladık. Bugünse insan vücuduna zararlı olabilecek bu genetiği değiştirme metotlarınin yerine “gen düzenleme” adı verilen güvenilir tekniği kullanıyoruz. Bu teknik sayesinde, besin kaynağımız olan bitki ve hayvan türlerini ıslah ediyor; genetik hastalıkları iyileştiriyor; zararlı bitki ve hayvan türleriyle mücadele ediyoruz. Yaşamın Şifresini Değiştirmek “genetikle oynama” hususunda aklınıza takılan tüm soruları yanıtlayacak.

“Carey’nin [gen düzenlemenin] potansiyel uygulama alanlarını inceleyişi bi hayli öğretici. Odaklanmayı ihmal etmeden çiçeği burnunda bir dünyanın şipşak fotoğrafını çekiyor.”

-Nature