1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Yaşam Nedir? Pdf indir

Yaşam Nedir? Pdf indir
0

Yaşam Nedir? pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Yaşam Nedir? kitap ile ilgili özet bilgiler. Yaşam Nedir? kitabı yazar Erwin Schrödinger tarafından kaleme alınmıştır. Yaşam Nedir? kitabı 13,5 x 19,5 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Yaşam Nedir? kitabın Pan Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Yaşam Nedir? pdf oku, Yaşam Nedir? PDF yandex, Yaşam Nedir? PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Yaşam Nedir? PDF Oku

Arka Kapak Yazısı

 

 

Nobel fizik ödülü sahibi Erwin Schrödinger’in “Yaşam Nedir?” isimli kitabı 20. yüzyılın en mühim bilim klasiklerinden biridir. Kitap genel okur için yazılmıştır. Lakin moleküler biyolojinin doğuşu sırasında ve bunu takiben DNA’nın keşfedilmesi sürecinde bu kitabın esin kaynağı olduğu söylenmektedir.

 

Üç bölümden bir araya gelen kitapta “Yaşam Nedir?” makalesini takiben ilkçağlardan bu yana filozofları en fazla uğraştıran konulardan birinin ele alındığı “Zihin ve Madde” makalesi bulunmaktadır. Klasikleşmiş bu iki makalenin ardından “Otobiyografik Denemeler” gelir. Bu bölümde okur Schrödinger’in yaşamından kesitleri takip ederek bilimsel yazılarının arka planını görebilir. 

 

 

Bu kitap çok yüzeyli bir mücevher gibi… birkaç saat içinde okunur; ömür boyu unutulmaz

-Scientific American-

 

Bu ufak kitapta Erwin Schrödinger yaşamın sırlarını çözmeye çalışan bir bilimcinin karşı karşıya geldiğı büyük kavramsal meseleleri açıklıkla ve özlü bir biçimde anlatıyor. Bütün öğrenciler bu kitabı okumalıdır.

-Paul Davies-

 

 

Yayın Yönetmeni: Ferruh Gençer

Redaksiyon: Saliha Tuncer Erdem – Burhan Yüksekkaş

Son Okuma: Deniz Şener

Kapak Grafiği: Fatih Durmuş

Baskı Hazırlık: Fatma Tulum