1. Anasayfa
  2. Felsefe Kitapları

Yaşam Bilgeliği Pdf indir

Yaşam Bilgeliği Pdf indir
0

Yaşam Bilgeliği pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Yaşam Bilgeliği kitap ile ilgili özet bilgiler. Yaşam Bilgeliği kitabı yazar Arthur Schopenhauer tarafından kaleme alınmıştır. Yaşam Bilgeliği kitabı 120 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 19,5 ebatında olan Yaşam Bilgeliği kitabın 1. Basım Flamingo tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Yaşam Bilgeliği pdf oku, Yaşam Bilgeliği PDF yandex, Yaşam Bilgeliği PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Yaşam Bilgeliği PDF Oku

Nietzsche’yi derinden etkileyen Alman filozof Arthur Schopenhauer, düşünce tarihinin en mühim isimlerinden biridir. O her zaman kavramlarla yaşamı bir arada düşünmüştür; hisseden, düşünen, “etten kemikten” bireylerin olduğu bir felsefe geliştirmiştir. Hayata dair düşüncelerini yazarken, Antik Yunan filozoflarından etkilenerek geliştirdiği Eudaemonoloji kavramını kullanır. Bu kavram, iyi ve mutlu bir yaşam sürme sanatıdır.

Mülkiyet, onur, itibar ve şöhret gibi her insanın önem verdiği kavramlara farklı ve derin anlamlar yükleyen Schopenhauer, tüm bunları tekrar düşünmemizi istiyor. Yaşam Bilgeliği adlı kitabıyla, herkesi yaşamı yeniden ele almaya, iyi ve mutlu bir yaşamın imkânlarını bulmaveyavet ediyor.