1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Yaratıcı Yaratılış ve Evrim Pdf indir

Yaratıcı Yaratılış ve Evrim Pdf indir
0

Yaratıcı Yaratılış ve Evrim pdf indir, türünde kaleme alınan Yaratıcı Yaratılış ve Evrim kitap ile ilgili özet bilgiler. Yaratıcı Yaratılış ve Evrim kitabı yazar Mehmet Salih Özalp tarafından kaleme alınmıştır. Yaratıcı Yaratılış ve Evrim kitabı sayfadan oluşmakta olup ile basılmıştır. ebatında olan Yaratıcı Yaratılış ve Evrim kitabın Hermes Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Yaratıcı Yaratılış ve Evrim pdf oku, Yaratıcı Yaratılış ve Evrim PDF yandex, Yaratıcı Yaratılış ve Evrim PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Yaratıcı Yaratılış ve Evrim PDF Oku

Yeryüzüne dağılmış insanlık macerasınin ortak adı: dünya tarihi. Mevcut dünya haritasında yedi büyük kara parçası Asya, Avrupa, Afrika, Avusturya, Güney Amerika, Kuzey Amerika ve Antartika’dır. İnsanlığın Afrikalı mitokondriyal Havva ile Adem’den türediğini ortaya koyan genetik analizler ile Afrika bölgesinde elde edilmiş en eski modern insan (homo sapiens sapiens) türüne ait kalıntılar, şu an için insanlığın çıkışıyla alakalı en kuvvetli bilgi gibi duruyor. Büyük ihtimalle ilk insanlar Afrika’dan Orta Doğu’ya ve bu bölgeden dünyanın diğer bölgelerine yayıldılar.

Yaklaşık yedi milyon yıl evvel Rift Vadisi’nin çökmesiyle birlikte canlı türlerin yaşam koşulları bu durumdan etkilendi; Afrika maymun popülasyonu iki farklı türün gelişmesine basamak oluşturmuştur; maymun popülasyonunun bir kısmı şempanzelere, diğer kısmı ise insana doğru evrilen bir çizgi izlemiş olmalılar. Nitekim bu ayrılmanın belirgin kayıtları kendisini dört milyon yıl evvel gösterdi; dik durabilen, iki ayakları üzerinde yürümeye çalışan bu türler için ilk insansılar denir. Zamanla başka türler çoğalmıştır. İki milyon yıl evvel boşta kalan ellerini değerlendirmeye çalışan insansı türler, doğadaki cisimlerden alet yaparak ve sivri uçlu taşlarla hayvanları parçalayarak bu marifetleriyle modern insan için gerekli koşulları hazırlamış olmalılar.