1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Yan Kapıdan Girenler – Modern Türk Resminin Analizi Pdf indir

Yan Kapıdan Girenler – Modern Türk Resminin Analizi Pdf indir
0

Yan Kapıdan Girenler – Modern Türk Resminin Analizi pdf indir, Sanat Tarihi ve Kuramı türünde kaleme alınan Yan Kapıdan Girenler – Modern Türk Resminin Analizi kitap ile ilgili özet bilgiler. Yan Kapıdan Girenler – Modern Türk Resminin Analizi kitabı yazar Elif Dastarlı tarafından kaleme alınmıştır. Yan Kapıdan Girenler – Modern Türk Resminin Analizi kitabı 348 sayfadan oluşmakta olup 1. Hamur ile basılmıştır. 14 x 21 ebatında olan Yan Kapıdan Girenler – Modern Türk Resminin Analizi kitabın 1. Basım Hayalperest Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Yan Kapıdan Girenler – Modern Türk Resminin Analizi pdf oku, Yan Kapıdan Girenler – Modern Türk Resminin Analizi PDF yandex, Yan Kapıdan Girenler – Modern Türk Resminin Analizi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Yan Kapıdan Girenler – Modern Türk Resminin Analizi PDF Oku

Sanat tarihçisi ve akademisyen Elif Dastarlı’nın yazdığı Yan Kapıdan Girenler: Modern Türk Resminin Analizi, Türkiye’nin modernleşme sürecini sanat yoluyla izliyor ve “Modern Türk sanatı nedir?” sorusunu yanıtlamaya çalışıyor. Evdeki ve sokaktaki yaşamın, kadının yaşamının ve özgürlüğünün, sanatçının bir kimlik olarak ispatının, sanayinin gelişiminin, mimarinin hatta sporun modernleşme sürecinde katettiği yolu Türk resim sanatının penceresinden sosyolojik bir perspektifle konu alıyor. Modernleşmenin Batılılaşma ile özdeş tutulmasına dair bakışın eksik-fazla yönlerine değinerek, resim sanatı üzerinden kapsamlı bir okuma yapıyor.

Yan Kapıdan Girenler: Modern Türk Resminin Analizi, doğru yöntemle doğru bilgiyi vermeye ve disiplinin elverdiği ölçüde mesafeyi koruyarak eseri yorumlamaya çalışırken, hem akademik alana bağlı kalıyor hem de herkesin Türk sanatı tarihinin belirli bir dönemini rahatlıkla okuyabilmesini amaçlıyor. Rafaello’yu, Monet’yi, van Gogh’u tanırken Halil Paşa’yı, Müfide Kadri’yi, Ali Avni Çelebi’yi tanımamanın artık Türkiye’deki okuryazar herkesin aşması gereken bir sorun olduğunu iddia ediyor.