Pdf Kitap Arşivi

Yadigr-ı Hürriyet Orlando Carlo Calumeno Koleksiyonu’ndan Meşrutiyet Kartpostalları ve Madalyaları Pdf indir

Yadigr-ı Hürriyet Orlando Carlo Calumeno Koleksiyonu’ndan Meşrutiyet Kartpostalları ve Madalyaları pdf indir, Tarih Prestij türünde kaleme alınan Yadigr-ı Hürriyet Orlando Carlo Calumeno Koleksiyonu’ndan Meşrutiyet Kartpostalları ve Madalyaları kitap ile ilgili özet bilgiler. Yadigr-ı Hürriyet Orlando Carlo Calumeno Koleksiyonu’ndan Meşrutiyet Kartpostalları ve Madalyaları kitabı yazar Osman Köker tarafından kaleme alınmıştır. Yadigr-ı Hürriyet Orlando Carlo Calumeno Koleksiyonu’ndan Meşrutiyet Kartpostalları ve Madalyaları kitabı Türkçe – İngilizce sayfadan oluşmakta olup 2008 ile basılmıştır. ebatında olan Yadigr-ı Hürriyet Orlando Carlo Calumeno Koleksiyonu’ndan Meşrutiyet Kartpostalları ve Madalyaları kitabın Birzamanlar Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Yadigr-ı Hürriyet Orlando Carlo Calumeno Koleksiyonu’ndan Meşrutiyet Kartpostalları ve Madalyaları pdf oku, Yadigr-ı Hürriyet Orlando Carlo Calumeno Koleksiyonu’ndan Meşrutiyet Kartpostalları ve Madalyaları PDF yandex, Yadigr-ı Hürriyet Orlando Carlo Calumeno Koleksiyonu’ndan Meşrutiyet Kartpostalları ve Madalyaları PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Yadigr-ı Hürriyet Orlando Carlo Calumeno Koleksiyonu’ndan Meşrutiyet Kartpostalları ve Madalyaları PDF Oku

Orlando Carlo Calumeno Koleksiyonu’ndan Meşrutiyet Kartpostalları ve Madallayaları

Postcards and Medal from the Collection of Orlando Calumeno

2. Abdülhamid’in otuz yılı aşkın süredir devam eden İstibdad rejimine son veren 1908 Devrimi, Osmanlı Devleti’ni oluşturan farklı unsurların kendi milli kimliklerinin üzerini örtmeksizin giriştikleri ilk ve son siyasal harekettir.1789 Fransız Devrimi’nin ‘Hürriyet, Eşitlik, Kardeşlik’ sloganlarının yanında ‘Adalet’ sloganının da öne çıkarıldığı devrim, bir bakıma gecikmiş bir Fransız Devrimi’dir ve ‘Cumhuriyet’e giden yolun da başlangıcıdır.

1908 Devriminin 100. yıldönümünde yayına giren bu kitapta, Doç. Dr. Aykut Kansu tarafından yazılmış, devrim sürecini aktaran ve sonuçlarını değerlendiren bir metnin bunun yanında,300’e yakın kartpostal, madalya, fotoğraf, afiş, anı obje bulunmaktadır. Manastır’daki Bulgar çetelerinden, Selanik’te anayasanın ilanını, İstanbul Tarlabaşı’nda, İzmir Ermeni mahallesinde, Amasya ve Maraş’taki kutlamaları resmeden, bazısı Osmanlıca, Ermenice, Rumca, Ladino ve Fransızca olmak üzere 5 dilde hazırlanmış kartpostallara; Anayasanın yeniden yürürlüğe konması sebebiyle basılmış resmi ve gayrıresmi madalyalara; tütün tabakasından kibrit kutusu kaplarına, saatlere kadar uzanan çok çeşitli görsel malzeme, devrim süreci ile ilgili daha somut bilgi edinmemizi sağlarken ‘hürriyet’ coşkusunu da günümüze taşıyor.

Sayfa Sayısı: 228

Baskı Yılı: 2008

Dili: Türkçe / İngilizce
Yayınevi: Birzamanlar Yayıncılık

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu