Pdf Kitap Arşivi

Yabancı: Kalecinin Tarihi Pdf indir

Yabancı: Kalecinin Tarihi pdf indir, Spor ve Sporcular türünde kaleme alınan Yabancı: Kalecinin Tarihi kitap ile ilgili özet bilgiler. Yabancı: Kalecinin Tarihi kitabı yazar Jonathan Wilson tarafından kaleme alınmıştır. Yabancı: Kalecinin Tarihi kitabı 13,5 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Yabancı: Kalecinin Tarihi kitabın Türkçe İthaki Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Yabancı: Kalecinin Tarihi pdf oku, Yabancı: Kalecinin Tarihi PDF yandex, Yabancı: Kalecinin Tarihi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Yabancı: Kalecinin Tarihi PDF Oku

“Kaleci yalnız bir kartal, esrarengiz bir adam, son kurtarıcıdır.” –Vladimir Nabokov

Albert Camus, Arthur Conan Doyle, Yevgeny Yevtuşenko, Julian Barnes ve Nabokov… yolu kalecilik pozisyonundan geçen sıradışı karakterlerden bazıları.

Jonathan Wilson, futbolun “yalnız” adamlarının kültürel tarihini ve futbol sahasındaki evrimini kendine özgü üslubuyla, edebiyat dünyasından isimlerin de hikâyeleriyle birlikte anlatıyor. Yazar, Afrika’nın en büyük iki kalecisinin yetiştiği Kamerun’un Bassa bölgesine ve 1986 Şampiyon Kulüpler Kupası finalinde dört penaltı kurtararak tarih yazan Steaua Bükreş kalecisi Helmuth Duckadam’la konuşmak için Romanya’ya yolculuk ediyor. Wilson şahane taktik ve teknik bilgileriyle, kaleciliğin diğer on pozisyondan nasıl değişik bir yerde olduğunu en ince ayrıntısına kadar aktarıyor.

Yabancı, futbolun en gizemli şahsiyetleri olan kalecilerin kusursuz hikâyesi.

Editör: Alican Saygı Ortanca

Yayıma Hazırlayan: Tan Morgül

Kapak İllüstrasyon: Burak Dak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu