1. Anasayfa
  2. Din Kitapları

Ya Selam – Kendini Arayanlara Pdf indir

Ya Selam – Kendini Arayanlara Pdf indir
0

Ya Selam – Kendini Arayanlara pdf indir, Tasavvuf türünde kaleme alınan Ya Selam – Kendini Arayanlara kitap ile ilgili özet bilgiler. Ya Selam – Kendini Arayanlara kitabı yazar Yağız Serdar Kötük tarafından kaleme alınmıştır. Ya Selam – Kendini Arayanlara kitabı 232 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 19,5 ebatında olan Ya Selam – Kendini Arayanlara kitabın 1. Basım Humanist Kitap Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Ya Selam – Kendini Arayanlara pdf oku, Ya Selam – Kendini Arayanlara PDF yandex, Ya Selam – Kendini Arayanlara PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Ya Selam – Kendini Arayanlara PDF Oku

Görünüş insanı aldatır. Anlam ve değerlerinden koparır, daha da kötüsü ayrıştırır, uzaklaştırır ve soyutlaştırır. Önemli olan öze bağlı kalmak ve onu yaşam biçimi haline getirebilmektir. Bu yaklaşım, insanı merkeze alan, insanı ve diğer yaratılanları, Allah’ın mazharı, bir başka deyişle Yaradan’ın cemali olarak gören bir öğretidir. Bu bağlamda, Yaradan ve yaratılanın ayrımını değil, birliğini esas alır.
Vahdet-i mevcut, yani varlığın birliği esastır. Öyle ki bir insanın gönlünü kırmak, bir canlıyla zarar vermek, kötü davranmak yalnızca onlara yönelik kötü bir davranış değildir. Bu bunun yanı sıra Allah’ı da gücendirmektir.
İşte bundan dolayıdir ki insan Allah’ı gönlünde taşır.
Ve aslolan sonuç değil yolculuğun bilincine varmaktır. Yolda olanlara Ya Selâm…