1. Anasayfa
  2. Felsefe Kitapları

Var mısın ki Yok Olmaktan Korkuyorsun? Pdf indir

Var mısın ki Yok Olmaktan Korkuyorsun? Pdf indir
0

Var mısın ki Yok Olmaktan Korkuyorsun? pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Var mısın ki Yok Olmaktan Korkuyorsun? kitap ile ilgili özet bilgiler. Var mısın ki Yok Olmaktan Korkuyorsun? kitabı yazar Mesud Topal tarafından kaleme alınmıştır. Var mısın ki Yok Olmaktan Korkuyorsun? kitabı 120 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 11 x 18 ebatında olan Var mısın ki Yok Olmaktan Korkuyorsun? kitabın 1. Basım Destek Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Var mısın ki Yok Olmaktan Korkuyorsun? pdf oku, Var mısın ki Yok Olmaktan Korkuyorsun? PDF yandex, Var mısın ki Yok Olmaktan Korkuyorsun? PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Var mısın ki Yok Olmaktan Korkuyorsun? PDF Oku

“Düşünmek ruhun kendi kendiyle konuşmasıdır…”

Türk bir ailenin çocuğu olarak bin yüz elli yıl önce dünyaya gözlerini açan ve yaşamı boyunca müzik, felsefe, botanik, matematik ve mantık alanında sayısız eserler kaleme alan Farabi, ilim ve düşün dünyasında “öğretmen” kabul gören Aristoteles’ten sonra “ikinci öğretmen” kabul edilmiştir.

Sadece filozofları değil, sayısız bilimadamını da derinden etkilemiş, akımların ve icatların ilham kaynağı olmuştur.

Varlıklı bir ailenin ferdi olarak saraya yakın olmasına rağmen siyasi iradeyi tamamen reddedip kendini ilme adamıştır. Günde yalnızca bir öğün yemekle yaşamını sürdüren Farabi, zamanının her saniyesini ilimle geçirmeye gayret göstermiştir.

Çünkü Farabi’ye göre insan ilmi aramakla mükelleftir. İlmi bulmak, onu öğrenmek ve onu anlatmak zorundadır.

İlim Çin’de bile olsa kalkıp peşine düşmek gerekir. İnsan ilim için yaşamıyorsa ıstırap içinde, anlamsız ve mutsuz bir ömür geçiriyordur. Çağımız insanının manalı ve anlamsız gayretleriyle yüzleşmesi ve yeniden bir yaşam kurgusu inşa etmesi yönünden Farabi’nin ilham dolu yaşamı ve çalışmaları örnek alınacak niteliktedir.