1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Uygarlığın Ayak İzleri – Krallar ve Tanrılar Pdf indir

Uygarlığın Ayak İzleri – Krallar ve Tanrılar Pdf indir
0

Uygarlığın Ayak İzleri – Krallar ve Tanrılar pdf indir, Sanat Tarihi ve Kuramı türünde kaleme alınan Uygarlığın Ayak İzleri – Krallar ve Tanrılar kitap ile ilgili özet bilgiler. Uygarlığın Ayak İzleri – Krallar ve Tanrılar kitabı yazar Celil Sadık tarafından kaleme alınmıştır. Uygarlığın Ayak İzleri – Krallar ve Tanrılar kitabı 240 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 16 x 24 ebatında olan Uygarlığın Ayak İzleri – Krallar ve Tanrılar kitabın 1. Basım Epsilon Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Uygarlığın Ayak İzleri – Krallar ve Tanrılar pdf oku, Uygarlığın Ayak İzleri – Krallar ve Tanrılar PDF yandex, Uygarlığın Ayak İzleri – Krallar ve Tanrılar PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Uygarlığın Ayak İzleri – Krallar ve Tanrılar PDF Oku

Dünyada sayısız medeniyet önce tüm ihtişamıyla varlık buldu, sonra da yok oldu. Hepsi tarih yazdı, fetihleri ve zaferleriyle övündüler. Ne var ki edindikleri tüm başarımlar birer birer o günkü anlamını yitirdi, takvimden eksilen her yaprak unutuluşun buruk anısına dönüştü… Tabii zamanı dize getirip insanoğlunu gizemleri, mitleri veya anıtsal yapılarıyla hâlâ büyüleyenler dışında!

Celil Sadık, Uygarlığın Ayak İzleri serisinin ikinci kitabında, kum saatinin akışını dondurarak tarihi birkaç bin yıl geriye sarıyor; sanat dallarının konu etmekten asla vazgeçmediği, mitler ve masallardan yapılma bir labirenti adımlıyor. İlk kitabından aşina olduğumuz romansı diliyle Mısır’ın altın kumları arasına gizlenen ölümsüz krallardan, Antik Yunan tanrılarının enteresan öykülerinden ve asırlardır ayakta duran bir kilisenin sırrınden söz ederken uygarlık tarihinin en görkemli yapıtlarını da gözler önüne çıkarıyor.